Перспективи співпраці

e-mail Друк PDF

Голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури Іван Гальченко зустрівся з головою ради РГО "УО СПБ "Славутич" Ігорем Петренком, який представляє у відносинах з обласною радою вихідців з України, які нині живуть і працюють у Санкт-Петербурзі та Ленінградській області.

Зустріч відбулася на базі навчально-оздоровчого комплексу "Ерудит" Кременчуцького педагогічного училища імені А.С.Макаренка.

Іван Гальченко розповів про історію цього комплексу:

- До революції приміщення планувалось як 4-поверхова літня резиденція графа Стокасімова з Ленінграда. Але звести всі чотири поверхи Стокасімов так і не встиг. У перші роки радянської влади приміщення добудували, зробили дах. Тут у різні роки розташовувались інтернат, сільська школа, під час Великої Вітчизняної війни - військова комендатура, військовий шпиталь, передостаннім був інтернат для дітей із психоневрологічними вадами розвитку.

Дітей у Потоківському інтернаті було небагато, а педколектив, навпаки – великий. У цій школі було 75 членів педколективу і 15 дітей. У 2010 р. було винесене питання про закриття інтернату. Ми взяли цю будівлю і зробили тут навчально-оздоровчий комплекс, який перебудували за рахунок коштів з обласного бюджету під табір для обдарованих дітей Полтавщини.

 

«Ерудит» працює практично цілий рік. Влітку тут ідуть заїзди табору для обдарованих дітей області. А з вересня починаються десятиденні заїзди для талановитих школярів, які спеціалізуються на якомусь одному предметі. Наприклад, математики тут відпочивають і займаються з кращими вчителями-предметниками виключно математикою. Те ж саме стосується знавців лінгвістики, фізики, інформатики тощо.

Крім того, на базі «Ерудиту» проводяться обласні олімпіади з предметів та захист робіт Малої академії наук.

До складу комплексу входять навчальний і спальний корпуси, їдальня, спортивно-ігрове містечко з футбольним полем зі штучним покриттям, тренажерний комплекс та майданчик для спортивних ігор.

Учасники зустрічі обговорили питання щодо налагодження відносин між навчальними закладами Полтавського регіону та Санкт-Петербургу, проведення відео-конференцій та перспективи  організованого відпочинку на Полтавщині школярів із північної Пальміри.