Регіональному ЖКГ – аварійний матеріальний запас

e-mail Друк PDF

22 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, яке провів голова комісії Степан Бульба.

У роботі зібрання взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, керівники профільних управлінь і підприємств.

На початку роботи присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять колеги - члена постійної комісії Василя Сільчука, який нещодавно передчасно пішов із життя.

Про стан підготовки підприємств житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років доповіли: начальник Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков, директори обласних комунальних підприємств: “Полтаватеплоенерго” - Володимир Чернявський, “Лубнитеплоенерго” - Володимир Сахно, “Миргородводоканал” - Юрій Маклак, генеральний директор обласного комунального підприємства “Полтававодоканал” Олег Кретович.

Констатовано, що станом на 15.08.2012 комплексно підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період 4759 будинків (71,0 %).

Загальний обсяг коштів, які заплановано використати за рахунок усіх джерел фінансування на виконання підготовчих та ремонтних робіт у житловому фонді комунальної власності, складає 14021,0 тис. грн., на даний час освоєно 70,3% названої суми.

До 01.09.2012 року необхідно підготувати до роботи в осінньо-зимовий період з видачею паспортів готовності об’єкти соціально-культурного призначення. Станом на 15.08.2012 року підготовлено 692 школи (95,0 %), 572 дитячих садка (98 %), 279 лікарень (87%).

Згідно із відомчим моніторингом на цю ж дату:

- у комунальній теплоенергетиці із запланованих до підготовки 635 котелень підготовлено 502 (79%),

- у водопровідно-каналізаційному господарстві із запланованих 84,7 км водопровідних мереж - відремонтовано 61,4 км (72,5%), із запланованих 6,89 км каналізаційних мереж відремонтовано 5,1 км (74%) тощо.

Наголошено, що попри загальні ускладнюючі чинники фінансового характеру підготовка здійснюється у штатному режимі, із дотриманням відповідних графіків і буде повністю завершена в установлені терміни.

В обговоренні взяли участь уже названі Володимир Онищенко, Степан Бульба, Віктор Животенко, а також депутати обласної ради Ігор Горжій, Андрій Козерод, Олег Романчук, Володимир Чернявський.

У підсумку вирішено, що з метою мобільного запобігання та усунення імовірних нештатних галузевих ситуацій, нагально необхідно до початку опалювального сезону заснувати у регіональному ЖКГ аварійний матеріальний запас.

Відтак Головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації доручено оперативно підготувати обґрунтовані розрахунки з тим, аби внести напрацьовану новацію на затвердження вже цієї, дванадцятої сесії обласної ради.

Заслухано й звіти про роботу директорів обласних комунальних підприємств: “Учбово-курсовий комбінат житлово-комунального господарства” - Григорія Павелка та “Миргородтеплоенерго” - Олександра Короля, на підставі чого погоджено подання голови обласної державної адміністрації щодо продовження з ними трудових контрактів і рекомендовано сесійно ухвалити відповідні рішення.

Члени постійної комісії також обговорили та взяли до відома інформацію про роботу ОКП “Полтававодоканал” з енергозбереження, скорочення втрат води та реконструкції систем водовідведення, що здійснюється за профільною Програмою на 2008-2012 роки.

У цьому сенсі наголошено, що підприємство продовжує працювати при несприятливих економічних умовах господарювання. Послуги щороку надаються за збитковими тарифами, основні фонди практично зношені. Не відшкодовується належним чином різниця в тарифах ні з Державного, ні з місцевих бюджетів.

Та попри те, що тарифним доходом не покриваються навіть першочергові витрати, пов’язані з виробництвом послуг, КП «Полтававодоканал» постійно вишукує джерела на капітальні вкладення у заходи, передбачені Програмою за рахунок економії ресурсів.

Так, за І півріччя 2012 р. було спрямовано на капітальні вкладення 572 тис. грн (з ПДВ). У цей же період була підсилена робота з енергозбереження. Завдяки її активізації, були зменшені фактичні питомі витрати електроенергії на 72,2 кВт-год. /1000 м3 піднятої води (або на 5,5%), та на 113 кВт-год. /1000 м3 реалізації обсягів водовідведення (або на 1,2 %) у порівнянні із затвердженими її питомими нормами тощо.

Планом роботи підприємства на ІІ півріччя поточного року та на майбутнє передбачено продовжити реалізацію заходів з енергозбереження та скорочення понаднормативних втрат та витрат води.

У цьому напрямку закінчується розробка Інвестиційної програми КП «Полтававодоканал» на 2012 – 2013 роки у відповідності з вимогами Національної Комісії, що здійснює Державне регулювання у сфері комунальних послуг.

На засіданні було розглянуто ще ряд підвідомчих питань і клопотань.