На захист прав полтавців – регіональну природоохоронну конституцію

e-mail Друк PDF

23 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, яке провела голова комісії, Герой України Тетяна Корост.

У роботі зібрання взяли участь керівники профільних управлінь, установ та організацій, представники громадськості.

Конструктивна дискусія за участі депутатів обласної ради Івана Коваля, Юрія Тараненка, Віктора Скочка, Ігоря Чобітька, Ігоря Мазепи, Олега Овчаря, голови президії обласної організації УТМР Костянтина Боровика, начальника Державного управління з охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Ігоря Піддубного розгорнулася під час розгляду проектів рішень дванадцятої сесії обласної ради стосовно припинення права користування мисливськими угіддями та надання в користування мисливських угідь відповідним господарюючим суб’єктам.

Наголошувалося, що за нинішніх економічних реалій мисливські угіддя аж ні як не є джерелом отримання дивідендів, натомість вони потребують значних фінансових вкладень. Відтак, на часі – пошук і підготовка ефективного власника для кожного з угідь, що вивільняються, які б із беззастережним дотриманням галузевого законодавства повною мірою забезпечували розвиток підопічного мисливського господарства, охорону державного мисливського фонду, проведення комплексу біотехнічних заходів тощо.

Торкнулися співрозмовники й чутливої для багатьох пересічних мешканців краю проблематики, пов’язаної із порушенням їхніх прав на вільні любительські риболовлю та мисливство, збирання ягід і грибів, пасічництво тощо з боку новоявлених орендаторів водяних й лісових масивів.

З тим, аби зарадити простим людям у їхньому праві на соціальну рівність, вирішено підготувати, видати і поширити серед територіальних громад своєрідну регіональну природоохоронну конституцію – невеличку брошуру, де будуть систематизовані відповідні законодавчі норми у контексті захисту прав громадян та відповідальності за їх порушення.

Домовлено повернутися до обговореної проблематики, а також питань режиму територій і роботи заказників під час цільового виїзного засідання постійної комісії, яке має бути підготовлене за участі або безпосередньо відповідальними користувачами угідь у жовтні – листопаді поточного року.

П’ять проектів рішень дванадцятої сесії обласної ради щодо припинення прав користування мисливськими угіддями відповідними суб’єктами господарювання на території Шишацького і Зіньківського районів, а також надання їх у користування Шишацькому районному товариству мисливців і рибалок «Фазан» та Зіньківському ТОВ “Бірківське” – погоджено й рекомендовано ухвалити сесійно.

Потому члени постійної комісії підтримали низку доповнень до проекту рішення дванадцятої сесії обласної ради стосовно внесення змін до додаткового Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2012 році.