Дванадцята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

29 серпня відбулася дванадцята сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступники голови облдержадміністрації, народні депутати України Сергій Гордієнко та Вадим Петренко, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання голова обласної ради Іван Момот вручив Почесну грамоту Верховної Ради України Хильківському сільському голові Хорольського району Олександру Марусенку, Почесну грамоту обласної ради та цінний подарунок - заступнику голови Чорнухинської районної ради Миколі Кривчуну.

Вітальні слова були також адресовані голові постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури Івану Гальченку, який Указом Президента України нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Потому депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять свого колеги – Василя Сільчука.

Голова обласної ради Іван Момот повідомив, що надійшли заяви від депутатів Леоніда Куроєдова та Анатолій Шкарбана про їхній вихід із складу фракції «Батьківщина», та оприлюднив спільну заяву фракцій «Батьківщина» і «Фронт Змін» щодо створення групи депутатів «Батьківщина».

Сформувавши порядок денний та затвердивши регламент роботи сесії, обласна рада приступила до розгляду сесійних питань.

Проекти рішень про надання Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» погодження на отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Комаринської, Осипівської, Північно-Крутьківсько-Загребельської та Ховрахівської площ були відкликані облдержадміністрацією у зв’язку з тим, що механізм реалізації Угоди про співробітництво між НАК «Нафтогаз України», Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою щодо розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Полтавської області на 2012 рік до цього часу не визначений.

Також облдержадміністрація відкликала проект рішення «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю «Голден Деррік» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Річної площі на території Лохвицького та Чорнухинського районів Полтавської області.

На рекомендацію президії обласної ради, було знято з розгляду на сесії питання про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з додатковою відповідальністю «Диканський комбікормовий завод» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянки родовища підземних прісних вод на території смт Диканька Диканського району Полтавської області.

Обласна рада внесла зміни та доповнення до ряду обласних програм, спрямованих на подальший соціально-економічний розвиток області, забезпечення життєдіяльності територіальних громад, прийняла обласну Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, метою якої є розвиток фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед населення, Олімпійського, Паралімпійського. Дефлімпійського та неолімпійського спорту, пропаганда здорового способу життя.

Своїм рішенням депутати внесли зміни до показників обласного бюджету на 2012 рік, якими додатково розподілила майже 89 млн. грн. вільного залишку бюджетних коштів на початок року та трансфертів із державного бюджету. Також було розподілено 20,3 млн. грн. додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на стимулювання місцевих органів влади за перевиконання річних розрахункових обсягів податку на прибуток підприємств та акцизного податку.

Наразі виділено кошти на реконструкцію, придбання обладнання для 2-го пускового комплексу діагностичного центру під обласний перинатальний центр обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, на капітальний ремонт поліклініки обласного протитуберкульозного диспансеру, забезпечення функціонування обласних закладів охорони здоров’я, господарської діяльності обласних будинків-інтернатів системи соціального захисту, фінансування природоохоронних заходів, реалізацію обласних програм та ін.

У ході пленарного засідання депутати проголосували за створення восьми комунальних установ і закладів, які забезпечуватимуть потреби галузей освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, сім’ї та молоді.

Також сесія розглянула ряд майнових питань, зокрема, стосовно внесення змін та доповнень до Положення про порядок та умови приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, приймання-передачі та продажу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області, укладення та продовження терміну дії трудових контрактів із керівниками об’єктів спільної власності територіальних громад області.

Обласна рада прийняла відповідні рішення щодо припинення права користування мисливськими угіддями на території Зіньківського і Шишацького районів та надання права на їхнє користування іншим господарствам.

Чільне місце на сесії зайняв розгляд проектів рішень про погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів підприємствам на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних прісних вод; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу, газу сланцевих товщ,

У ході пленарного засідання було погоджено депутатські запити депутатів Михайла Стеценка та Олександра Масенка.

Запит Михайла Стеценка стосувався ситуації, що склалася у с. Петрівка Хорольського району, де селом проходить автотраса, по якій цілодобово рухаються великовантажні автомобілі, наносячи шкоду інфраструктурі цього населеного пункту та забруднюючи довкілля.

Запит Олександра Масенка порушує декілька проблем: організацію медикаментозного забезпечення жителів сіл Шкурупії, Лобачі Решетилівського району, с. Довжик, Першотравневе Зіньківського району; оформлення Державних актів на право власності громадян на земельні паї, реєстрації договорів оренди на земельні паї; рівня закупівельної ціни на молоко для сільських жителів.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 37 питаннях порядку денного сесії.

У «різному» голова постійної комісії з питань забезпечення законності та правопорядку Дмитро Хрістов висловив критичні зауваження до положень Закону України «Про засади державної мовної політики», депутат Анатолій Шкарбан порушив проблему боротьби з амброзією, народний депутат України Сергій Гордієнко вів мову забезпечення населення області скрапленим газом, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я Михайло Виноград – про вшанування пам’яті нашого земляка, видатного вченого-медика Нестора Амбодика-Максимовича, голова комісії з питань житлово-комунального господарства Степан Бульба звернув увагу на необхідність дотримання депутатами у взаємних відносинах толерантності.

По закінченні пленарного засідання, в інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ, голова обласної ради Іван Момот сказав:

- Я вдячний депутатам за конструктивну ділову розмову, прийняті рішення. Ми не тільки слухаємо, а й чуємо один одного, адже всі слушні пропозиції, які прозвучали під час засідань постійних комісій, у ході дискусій були узагальнені, взяті до відома обласною державною адміністрацією. Саме тому всі питання, внесені до порядку денного сесії стовідсотково депутатами були підтримані.