Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

Відкрили міліцейський клас

3 вересня на стадіоні колегіуму №25, що у Кременчуці, пройшли урочистості з нагоди відкриття міліцейського класу. 13 юнаків та дівчат після його закінчення зможуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах системи МВС. Привітати майбутніх правоохоронців та педагогічний колектив колегіуму прийшли голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко, представники Кременчуцького міського управління і Автозаводського районного відділу міліції, військової частини 3059, батьки учнів. Володимир Коваленко в своєму привітанні відзначив, що в Автозаводському районі працює програма профілактики правопорушень і саме в рамках цієї програми було прийнято рішення про створення профільного міліцейського класу по підготовці кадрів для правоохоронних органів.

За його словами, досягнуто домовленість з керівництвом Дніпропетровського національного університету МВС про пільговий прийом і безоплатне навчання в ньому випускників кременчуцького міліцейського класу. Вже через 5 років, при умові успішного навчання, теперішні учні класу можуть повернутися до Кременчука, де на них очікують, для роботи правоохоронцями. Відповідна домовленість з цього приводу досягнута і з Кременчуцьким міським управлінням міліції. Голова Автозаводської райради щиро подякував педагогічному колективу колегіуму №25, який взяв на себе відповідальність за навчання майбутніх правоохоронців.

Директор колегіуму №25 Тетяна Москалик назвала прізвища всіх 13 учнів, які перейшли до міліцейського класу із різних шкіл та ліцеїв міста та району, з метою здобуття профільної правової освіти, орієнтованої на вступ до навчальних закладів системи Міністерства внутрішніх справ. Окрім випускників 9-х класів колегіуму до цього класу перевелися учні з ліцеїв №4 та №11, школи №1 та №21, і, навіть, дівчинка зі школи села Погреби. Класним керівником групи М-13 призначена старший вчитель з фізичної культури, призер обласного конкурсу «Вчитель року» Михайлова Тетяна Миколаївна.

На урочистостях один із учнів міліцейського класу – Артур Мазур – зачитав Кодекс честі майбутніх правоохоронців, присутні подивилися показовий виступ курсантів Малої міліцейської академії, яка вже майже десятиріччя працює при колегіумі №25, а наприкінці урочистостей голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко безоплатно вручив 10 юнакам та 3 дівчатам, зарахованим для навчання в міліцейському класі, комплект камуфляжної міліцейської форми та значки.

Навчання в міліцейському класі повністю безкоштовне. Загальноосвітні предмети навчання для учнів будуть доповнені правовими та спеціальними дисциплінами. Це вогнева підготовка із стрільбою з різних видів зброї, посилена фізична підготовка з елементами рукопашного бою, вивчення засобів спецзв’язку тощо. Для спеціальної підготовки буде широко використовуватися матеріально-технічна база Автозаводського райвідділу міліції та військової частини 3059.

Нагадаємо, що створення міліцейського класу було ініційовано наприкінці минулого року головою Автозаводської районної ради Володимиром Коваленко та підтримане міським управлінням освіти і директором колегіуму №25 Тетяною Москалик, а також Кременчуцьким міським управлінням міліції. Засідання районної комісії з питань координації роботи щодо профілактики правопорушень, на якому обговорили проект створення міліцейського класу, відбулося у приміщенні колегіуму 30 листопада 2011 року. Тоді засідання завершилося урочистим підписанням Положення про профільний міліцейський клас на базі колегіуму №25 його директором Тетяною Москалик, тодішнім начальником Кременчуцького міського управління міліції Сергієм Зюбаненко, та головою Автозаводської райради Володимиром Коваленко. Не пройшло і року, як цей клас із проекту перетворився на реальність.

 

В Автозаводському районі телетюнери встановлюватимуть безоплатно

Мешканцям Автозаводського району телетюнери, які безоплатно надає держава, будуть встановлювати безкоштовно. З відповідною ініціативою виступив голова районної ради Володимир Коваленко.

Така ідея у керівника райради виникла після того, як стало відомо, що мешканці Автозаводського району вже отримали 653 телетюнери для прийому цифрового телебачення. А всього за словами начальника управління праці та соцзахисту населення Автозаводського району Лідії Глоби до кінця року їх мають отримати 9350 осіб. Серед них не всі спроможні підключити пристрій та не всім можуть допомогти у цьому рідні. Отже добру справу, розпочату державою, було вирішено довести до логічного завершення.

На пропозицію допомогти у цьому відгукнувся депутат обласної ради від Автозаводського району, директор ВПУ №7 Микола Несен. Було вирішено, що у вищому професійному училище із старшокурсників створять три бригади по 5 учнів кожна, які за заявами бажаючих виїжджатимуть та безкоштовно підключатимуть телетюнери тим, хто не може з ним впоратися самостійно. Бригади обслуговуватимуть відповідно Молодіжний, Нагірну частину та Центр міста.

А 3-го вересня після завершення урочистої лінійки у ВПУ №7 з приводу початку нового навчального року, 15 учнів п’ятого курсу, яких включили до складу бригад по встановленню телетюнерів, зібрали на інструктаж та зустріч з ініціаторами проекту в учбовій аудиторії. На ній голова Автозаводської райради Володимир Коваленко звернув їх увагу на соціальну значимість майбутньої роботи, призвав бути уважними при допомозі ветеранам, та пообіцяв, що райвиконком компенсує учням проїзд до місця виконання робіт.

«Тим, хто не може самостійно встановити телетюнер, пропонуємо давати заявку в управління соцзахисту Автозаводського району за телефоном 79-10-24. З вами погодять час виконання робіт та вишлють бригаду. У хлопців буде відповідне посвідчення, - пояснив Володимир Коваленко механізм отримання безоплатної послуги по підключенню телетюнерів.

Як пояснив директор ВПУ Микола Несен, до робочих груп включено кращих учнів 5-го курсу, які добре розуміються у цій справі та вже мають робочу професію – «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Наразі вони освоюють другу робочу спеціальність – «електромеханік засобів автоматики та приладів технологічного устаткування» та одночасно отримують неповну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» за спеціальністю «монтаж та обслуговування електромашин і апаратів». Керівником трьох бригад призначено викладача спеціальних дисциплін ВПУ №7 Юрія Кисельова.

Віктор Крук