Всеобуч для підприємців

e-mail Друк PDF

Регіональний фонд підтримки підприємництва по Полтавській області на виконання Комплексної програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2011-2012 роки та відповідних рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій провів у поточному році п’ять виїзних інформаційних конференцій-консультацій на тему «Загальнодержавні пріоритети та види державної підтримки суб’єктів малого підприємництва відповідно до ЗУ «Про розвиток та державну підтримку малого підприємництва в Україні», які відбулися у  Глобинському, Козельщинському, Семенівському, Шишацькому і Котелевському районах.

На зібраннях також виступили зі своїми доповідями й представники Державної податкової служби у Полтавській області, РЕКЦ «Полтаваконсалтінг», відділу з питань туризму і курортів облдержадміністрації, Полтавського регіонального центру з інвестицій та розвитку, СК «Провідна» та представники газети «Все про бухгалтерський облік».

Метою таких інформаційних конференцій-консультацій стало підвищення професійної грамотності потенційних та існуючих підприємців, їхньої обізнаності у веденні підприємницької діяльності та видах державної підтримки суб’єктів малого підприємництва.

У заходах прийняли участь 147 осіб, серед яких були представники суб'єктів малого підприємництва, громадських організацій, депутати районних рад, селищні голови, фахівці галузевих управлінь райдержадміністрацій та податкових інспекцій, потенційні підприємці із числа безробітних, студенти, а також журналісти місцевих ЗМІ.

У центрі обговорення були питання стосовно видів державної підтримки суб’єктів малого підприємництва та критеріїв її надання, спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва згідно з Податковим кодексом України.

На конференціях також було широко розглянуто й проблематику розвитку зеленого туризму в Полтавській області.

По завершенню зібрань проводився розіграш цінних подарунків серед суб'єктів підприємницької діяльності від газети «Все про бухгалтерський облік».

Працівниками Фонду були розроблені анкети та проведено опитування учасників конференцій-консультацій задля визначення найбільш важливого для підприємницької діяльності виду фінансової державної підтримки і проблемних питань, які турбують підприємницьке середовище на даний час.

Результати анкетування свідчать про те, що найбільш важливим для підприємницької діяльності видом фінансової державної підтримки є надання кредитів, у тому числі мікрокредитів, для започаткування і ведення власної справи, про що стверджують 31% респондентів, 78% із яких – суб’єкти підприємницької діяльності.

Так як дослідженням охоплено лише п’яту частину профільно-потенційних респондентів області, робити узагальнюючіі висновки ще зарано, проте деякі тенденції вже спостерігаються і свідчать про важливість і потребу сучасного підприємця у фінансовій державній підтримці, зокрема у наданні позичок та кредитів на пільговій основі.

З метою підвищення рівня галузевої поінформованності суб’єктів підприємницької діяльності області й, зокрема, щодо  видів фінансової державної підтримки визнано за доцільне й надалі продовжувати проведення подібних виїзних інформаційних конференцій-консультацій у форматі «круглого столу» із запрошенням до участі фахівців державних адміністрацій, податкових органів, консалтингових, аудиторських та страхових компаній, представників громадськості.