Полтавський краєзнавчий музей: в ретроспективі археологічних досліджень

e-mail Друк PDF

19 вересня за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка розпочала роботу міжнародна наукова конференція «Полтавський краєзнавчий музей: в ретроспективі археологічних досліджень», присвяченої 100-річчю археологічного відділу Полтавського краєзнавчого музею та 125-річчю від дня народження видатного вченого, талановитого археолога, знавця музейної справи М.Я. Рудинського.

Археологічна діяльність Полтавського краєзнавчого музею має давні і багаті традиції. У 2012 р. виповнюється 100 років з часу створення археологічного відділу музею. Його заснування співпало зі становленням вітчизняної археології як науки, біля витоків якої стояли такі відомі вчені як І.А.Зарецький, В.М.Щербаківський, М.Я.Рудинський, О.К.Тахтай, які стали піонерами у справі вивчення старожитностей Полтавщини, фундаторами та першими колекторами всесвітньознаної збірки Полтавського краєзнавчого музею. Впродовж століття заклад був і залишається провідним осередком по дослідженню та вивченню давнього минулого Полтавщини.

В роботі конференції запланована участь 70 відомих вчених з 16 міст України, Польщі та Росії, які представляють провідні наукові установи цих країн: Інститут археології та Інститут географії НАН України, Інститут археології Російської Академії Наук, Російський Державний Ермітаж, Щецинський університет, провідні музейні установи та вищі навчальні заклади України.

Конференція відкриває музею широкий простір для співпраці і взаємозв'язків у науковій та культурній сферах не тільки на міжрегіональному, а й на міждержавному рівнях, що сприятиме відтворенню цілісної картини досліджень пам'яток археології полтавського краю та з’ясуванню ще невідомих аспектів його давньої історії.

Сьогодні у виставковому залі Полтавського краєзнавчого музею також відкрито виставку “Археологічні скарби Полтавщини” (нові відкриття). Завдяки дослідженням минулого десятиліття, музейна колекція збагатилася більше ніж на 2500 експонатів, частина з яких експонується на виставці. Матеріали розповідають про наукові дослідження і відкриття полтавських археологів за останні роки. Виставка побудована за хронологічним принципом. Найцікавіші знахідки фактично всіх історичних епох знайшли своє місце у вітринах виставкового залу. Археологічні дослідження останнього десятиліття не обмежувалися дослідженнями лише одного історичного періоду. Виставка яскраво презентує старожитності від кам’яного віку до українських старожитностей 17-18 століть.