Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

Свята вулиць до Дня міста

19 вересня у м.Кременчуці на території госпіталю інвалідів війни було проведено свято вулиці 29-го Вересня. Назва цієї вулиці символічна – адже саме у цей день 69 років тому наддніпрянське місто було звільнено від німецько-фашистських загарбників.

Автозаводський райвиконком напередодні Дня міста та чергової річниці визволення Кременчука від фашистської навали проводить свята вулиць, назви яких пов’язані з Великою Вітчизняною війною, та інші урочистості із вшануванням ветеранів війни. Всього заплановано 8 свят вулиць та мікрорайонів.

На згадану святкову церемонію прийшли ветерани Великої Вітчизняної війни та праці, депутати різних рівнів, учнівська молодь та мешканці мікрорайонів №1 і Ревівки. Відкрив захід військовий оркестр 107-го реактивного артилерійського полку.

Ветеранам дякували за їх подвиг та привітали зі святом заступник голови Автозаводської районної ради Григорій Брижаха, депутати, молодь. А найбільше ветеранам сподобалися яскраві виступи творчих колективів Кременчуцького льотного коледжу, школярів із ліцею №4, та художньої самодіяльності ветеранської організації мікрорайону №1. Свято завершилося символічним випускання повітряних кульок та куштуванням святкового короваю. Ветерани війни отримали квіти та подарунки від депутатів.

Наразі вже проведені свята вулиці Гастелло, пров. Героїв Бресту, мікрорайонів №15 та №8. Сьогодні відбудеться свято мікрорайону Лашки, 24 вересня – вулиці Сидора Ковпака, а 25 вересня – вулиці Гвардійській (на базі колегіуму №25) та генерала Ірінєєва (на базі професійного ліцею ім.А.С.Макаренка).

У планах райвиконкому проведення урочистого прийому визволителів головою Автозаводської районної ради Володимиром Коваленко 24 вересня, участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі з метою поширення досвіду роботи щодо героїко-патріотичного виховання за проектом «Пам'ять про війну єднає!» 26 вересня та традиційна урочиста хода, мітинг-реквієм і парад у Великій Кохнівці, які відбудуться 27 вересня.

У Кременчуці обговорили питання співпраці в організації неформальної освіти для пенсіонерів

18 вересня, виконкомом Автозаводської районної ради за підтримки Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля та представництва німецької неурядової організації «Німецькі народні університети» (DVV International) провів засідання круглого столу «Неформальна освіта як умова неперервного навчання». В його засіданні прийняли участь керівники організацій і установ міста та представники православного духовенства, які обговорили питання підвищення культурно-освітнього рівня дорослих, як частину всесвітнього руху, координованого ЮНЕСКО. Присутні домовилися про співпрацю у сфері освіти дорослих через сприяння діяльності Університету третього віку, заснованого виконкомом Автозаводської райради.

Ректор університету Зінаїда Прохнич підкреслила, що головною метою його діяльності є надання якісних соціальних послуг для пенсіонерів – удосконалення знань, необхідних для адаптації до сучасних економічних умов та культурно-просвітницька робота з метою повернення людей похилого віку до повноцінного життя у соціумі. За підсумками круглого столу Автозаводський райвиконком взяв на себе зобов’язання і в подальшому забезпечувати організацію навчання пенсіонерів в Університеті третього віку. Кременчуцький Інститут Дніпропетровського Університету ім. А. Нобеля зобов’язується на благодійних засадах вирішувати питання, пов’язані з наданням приміщення, навчально-методичною базою та навчальним процесом. Керівники інших учбових установ міста також на благодійних засадах пообіцяли надавати викладачів для проведення занять в Університеті третього віку, обмінюватися навчальною інформацією, узгоджувати програми та методики.

Слід зауважити, що досвід Автозаводського райвиконкому щодо організації роботи Університету третього віку, який працює в районі вже 4-й рік поспіль, вивчався Державним Департаментом соціальних послуг (м. Київ), членами Міжнародного тижня освіти дорослих під егідою ЮНЕСКО, міжнародним фондом DVV International (Німеччина) , Полтавською обласною державною адміністрацією та рекомендований для застосування всім органам місцевого самоврядування.

Віктор Крук