Полтавщина зацікавлена у співпраці з ЄБРР

e-mail Друк PDF

25 вересня відбулася робоча зустріч голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Олександра Удовіченка, голови обласної ради Івана Момота з делегацією Ради директорів Європейського банку реконструкції та розвитку, яка прибула на Полтавщину для вивчення перспектив подальшої співпраці.

Україна є одним із членів цієї загальновизнаної міжнародної фінансової інституції, стратегія якої спрямована на підтримку структурних та галузевих економічних реформ шляхом розвитку конкуренції, приватизації та підприємництва. Через надання позик та здійснення інвестицій ЄБРР стимулює надходження до приватного та державного секторів економіки додаткових фінансових ресурсів, допомагає мобілізувати місцевий капітал на реалізацію проектів розвитку національних економік.

Директорат ЄБРР на зустрічі представляли: директор від Італії Джорджіо Леччезі,(керівник делегації), директор від Європейського Союзу Петер Баш, директор від Угорщини, Чехії, Словаччини, Хорватії та Грузії Андраш Карман, заступник директора від Німеччини Йохім Штеффенс, заступник директора від Болгарії, Польщі та Албанії Стефка Славова, директор від Швейцарії, України, Ліхтенштейну, Туреччини, Сербії, Чорногорії та Молдови Вернер Грубер та його заступник Артем Шевальов, директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

У зустрічі також взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, заступники голови облдержадміністрації Олена Адамович, Володимир Замикула, секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, начальники управлінь облдержадміністрації.

У ході зібрання було презентовано економічний потенціал полтавського регіону, обговорено можливості співпраці у сферах енергозбереження, агропромислового комплексу, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства. Гості були поінформовані про стабільний соціально-економічний розвиток області, позитивний інвестиційний клімат, зацікавленість полтавської влади у залученні іноземних інвестицій та кредитів в економіку області.

Делегація ЄБРР перебуватиме на Полтавщині два дні. Гості відвідають об’єкти, на будівництво (модернізацію, розширення) яких залучені кредитні ресурси ЄБРР: ТОВ «Агрофірма імені Довженка» Шишацького району, яка входить до агропромхолдингу «Астарта-Київ», ТОВ «Глобинм’ясо», Глобинську філію ТОВ «Нібулон», ПП «Надежда» у Полтаві.

За інформацією управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації, вартість кредитного портфелю ЄБРР в Полтавській області на сьогодні становить понад 150 млн. дол. США.