Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

Чергова сесія районної ради

26 вересня відбулася чергова XXІ сесія Автозаводської районної ради VI скликання. Депутати заслухали інформацію про хід виконання повноважень у галузі управління комунальною власністю, розглянули питання щодо реорганізації притулку для дітей у Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та доповнили склад присяжних Автозаводського районного суду 4 особами.

Крім того, уточнено показники районного бюджету на 2012 рік. Зокрема, збільшено спеціальний фонд бюджету на 251,9 тис. грн, які надійшли з міського бюджету на проведення капітального ремонту спортивної зали ДЮСШ №2.

Районна рада розглянула й низку земельних питань: про безоплатну передачу у власність громадян 10-ти земельних ділянок для будівництва і обслуговування індивідуальних житлових будинків, 12-ти – для будівництва індивідуальних гаражів тощо. У «Різному» заввідділом ведення Держреєстру виборців райвиконкому Інеса Мартиненко проінформувала депутатів про видачу відкріпних талонів виборцям та про зміни нормативної бази щодо цього питання, які відбулися останнім часом. Загальний висновок із інформації – все робилося у суворій відповідності до існуючого на той час порядку, який був затверджений ЦВК. Всього на розгляд депутатів виносилося 11 питань.

Відбулися урочисті мітинг та парад

27 вересня, напередодні 69-ї річниці визволення Кременчука від фашистських загарбників, в Автозаводському районі міста Кременчука пройшли урочиста хода, мітинг пам’яті та справжній святковий парад. Організатором традиційної ходи-параду став Автозаводський райвиконком.

В урочистостях взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил, керівники Автозаводського району, депутати міської та районної рад, директори підприємств та учбових закладів, учні та студенти, військовослужбовці та військові ліцеїсти. Захід розпочався урочистою ходою від церкви у Великій Кохнівці вздовж Полтавського проспекту до пам’ятника «Воїну-визволителю». Перед колоною у кілька тисяч людей військові ліцеїсти несли величезну Георгієвську стрічку.

Мітинг біля пам’ятнику «Воїну-визволителю» відкрив голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко. Поздоровивши ветеранів та всіх мешканців району зі святом, і подякувавши ветеранам за їхню мужність та ратний подвиг, він розповів про ту роботу, яка проводиться у районі щодо вшанування ветеранів, та збереження пам’яті про війну і вивчення історії звільнення Кременчука в рамках районного проекту «Пам'ять про війну єднає». З 2008 року за цією програмою йде вивчення історії та бойового шляху тих військових частин і з’єднань, яким за визволення Кременчука було присвоєно почесне найменування «Кременчуцьких». Вісім шкіл району створили учнівські загони, які ведуть пошукову роботу.

Володимир Коваленко також згадав про організацію щорічного оздоровлення ветеранів у районному дитячому таборі «Супутник», де цього року відпочив 501 ветеран, про роботу виїзного госпіталю для обслуговування ветеранів війни на дальніх мікрорайонах, про навчання ветеранів в Університеті третього віку, про проведення свят вулиць, назви яких пов’язані з війною, та вшанування на них ветеранів.

Вітальні слова від вдячних нащадків були сказані головою Автозаводської районної Ради ветеранів, учасником бойових дій в Афганістані, полковником запасу Олексієм Зубченком, заступником командира 107-го реактивного артилерійського полку Андрієм Захаржевським, старшокласником школи №24. У подарунок ветеранам зворушливо прозвучала пісня, виконана талановитим хлопчиком Андрієм Зубкіним із Власівки.

Після вручення квітів ветеранам, Хвилини мовчання та військового салюту, до підніжжя пам’ятника «Воїну-визволителю» поклали квіти. Спочатку пам'ять полеглих воїнів вшанували ветерани війни, потім керівники району разом із депутатами, учнівська молодь та мешканці міста.

Святковий парад відкрив військовий УАЗік з Державним прапором. За ним, віддаючи військову честь ветеранам, на ГАЗ-69 проїхав голова ветеранської організації Автозаводського району Олексій Зубченко, тримаючи в руках прапор організації. Урочисто промарширували колони військових ліцеїстів та особового складу 107-го реактивного артилерійського полку, який також носить почесне найменування «Кременчуцький», та військової частини 3059.

Перед ветеранами прокрокували пошукові загони загальноосвітніх шкіл району із копіями Бойових прапорів військових частин та з’єднань, бойовий шлях яких вони вивчають. Ветеранів вітали колони студентів Кременчуцького льотного коледжу, медичного коледжу та Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля, професійно-технічних училищ району та юних спортсменів із ДЮСШ №2. Мабуть найбільш цікавою була колона Кременчуцького професійного ліцею ім. А.С.Макаренка на чолі із директором закладу, депутатом Автозаводської районної ради Іваном Максаком. Ветерани та всі глядачі були у захваті від ансамблю юних барабанщиць та Театру Мод навчального закладу, які продемонстрували їм свої таланти.

На завершення параду свою майстерність та віртуозність у виконанні музичних композицій ветеранам продемонстрував військовий оркестр 107-го реактивного артилерійського полку під керівництвом військового диригента Олександра Черевка.

Після параду всіх ветеранів гостинно запросили на «солдатський привал», де пригостили справжньою солдатською кашею, а ветерани згадували свою військову юність та поминали тих, хто загинув, захищаючи нашу Батьківщину, або помер від ран та хвороб після війни.

Святковий парад-хода та мітинг у пам’ятника «Воїну-визволителю» проводиться в Автозаводському районі м.Кременчука двічі на рік – до Дня Перемоги та до Дня визволення Кременчука від фашистських загарбників.

Віктор Крук