Регіональні ЗМІ із суспільною мораллю у ладу

e-mail Друк PDF

1 жовтня відбулося планове розширене засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка провів голова комісії Микола Ганнущенко.

В опрацюванні питань порядку денного поряд із керівниками дотичних підрозділів і відомств взяли участь голова обласної організації Національної спілки письменників України Олена Гаран, голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб, заступник голови обласної організації Національної спілки журналістів України, генеральний директор ОДТРК “Лтава” Микола Ляпаненко, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області Лілія Миронович, відповідальний секретар обласної організації Національної спілки журналістів України Іван Носівець, начальник відділу у справах сім'ї та реалізації молодіжної політики Полтавського міськвиконкому Анатолій Павленко, журналісти.

Про дотримання законодавства з питань захисту суспільної моралі обласними електронними та друкованими ЗМІ доповів начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери Микола Перепелиця.

Зокрема, констатовано, що на виконання Закону України “Про захист суспільної моралі”, профільних актів Президента України, Кабінету Міністрів України, рекомендацій Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, розпоряджень голови облдержадміністрації та місцевих органів влади на рівні області, міст і районів здійснюється відповідна робота.

Тематична проблематика опрацьовується на зібраннях обласної міжвідомчої комісії з питань захисту моральності та утвердження здорового способу життя, Громадської ради й Координаційної ради у справах дітей при обласній державній адміністрації, засіданнях цільових “круглих столів” тощо.

Предметами таких останніх дискусій, зокрема, були: проект нової редакції Закону «Про захист суспільної моралі в Україні»; проект Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні; практичні аспекти дотримання засобами масової інформації норм і принципів висвітлення питань, які стосуються дітей; стан, проблеми та перспективи їх вирішення стосовно освіти, молодіжної політики, здоров’я і фізичної культури населення, видання суспільно значущої літератури в області; визначення спільних дій органів влади з релігійними організаціями у питаннях захисту суспільної моралі та інше.

Названа діяльність активно супроводжується регіональними електронними та друкованими ЗМІ, ними ж безпосередньо впроваджуються й власні профільні проекти.

Фактів тиражування та розповсюдження в ЗМІ області друкованої та аудіовідеопродукції, використання якої обмежено в інтересах захисту моралі, не зареєстровано.

Разом із тим наголошено на потребі посилення наступальної позиції ЗМІ у питаннях виховання та формування відповідної громадської думки, з чим майже належно справляються комунальні засоби масової інформації й поки недостатньо – приватні.

З болем говорив про прогалини на загальнодержавному рівні у патріотичному вихованні молоді, втрати духовності, експансію аморальності та розбещеності, пасування перед західними порадниками тощо Володимир Голуб.

Із врахуванням думок, висловлених Миколою Ганнущенком, депутатами обласної ради Володимиром Козубом, Валентиною Петровою та Ігорем Супруненком, іншими учасниками дискусії, ухвалено тематичні Рекомендації постійної комісії, спрямовані на оптимізацію наявної ситуації.

За участі начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Павла Кропивки було проаналізовано й стан реалізації Програми розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської ОДТРК “Лтава” на 2011-2013 роки, а також хід виконання Програми інформатизації Полтавської області на 2011-2013 роки.

З названих питань присутніх поінформували заступник генерального директора ОДТРК “Лтава” Олександр Шейко, начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату облдержадміністрації Юрій Репало та начальник інформаційно-аналітичного відділу виконавчого апарату обласної ради Ірина Дудка.