В обласній раді вітали науково-педагогічних працівників вищої школи

e-mail Друк PDF

2 жовтня в обласній раді відбулося засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів Полтавського регіону, на якому розглянуто питання про підсумки вступної кампанії до вищих навчальних закладів області 2012 року.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Іван Момот, Полтавський міський голова Олександр Мамай, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, директор Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С.Макаренка Іван Гальченко, начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Мирошниченко, представники науково-педагогічної інтелігенції.

Як поінформував голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Полтавського регіону, ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, депутат обласної ради Володимир Онищенко, вищі навчальні заклади області успішно справилися з набором першокурсників. На навчання до вишів області зараховано близько 11 тис. студентів, з них 8,5 тисяч – на стаціонарну форму навчання. 80% студентів становлять вихідці нашої області, решта – приїхали на навчання з інших регіонів України та зарубіжжя. Сьогодні вищі навчальні заклади області здійснюють підготовку спеціалістів за 70-ма напрямками та спеціалізаціями, повністю задовольняють потреби області у кваліфікованих кадрах. Навчання проводять більше 2900 науко-педагогічних працівників, з яких понад 300 докторів наук, більше 700 викладачів навчаються у докторантурах.

З професійним святом – днем педагогічних працівників – учасників зібрання привітали голова обласної ради Іван Момот, Полтавський міський голова Олександр Мамай, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль.

- Проблемами вищої школи опікується в основному держава, проте й органи місцевого самоврядування, виконавчої влади не стоять осторонь цих питань, - зазначив Іван Момот. – Адже від того, наскільки у професійному і моральному плані будуть підготовлені молоді спеціалісти, залежить майбутнє нашого полтавського краю, добробут і процвітання суспільства.

Іван Момот наголосив на ділових, партнерських стосунках, які склалися в обласної ради з вишами області щодо роботи «Школи майбутнього депутата», проведення заснованого обласною радою щорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад», інших заходів.

Він висловив вдячність педагогам і науковцям вищої школи області за звитяжну працю та активну громадянську позицію, відданість професії та закликав і надалі працювати на результат.

- У тому, що наші діти зростають професійно і духовно, стають патріотами міста Полтави і рідного краю, - є ваша заслуга, - наголосив Олександр Мамай, звертаючись до педагогів, - Саме тому ви достойні бути відзначеними та пошанованими.

Про те, що кожен студент повинен долучитися до суспільно-корисної праці, мати активну життєву позицію, увібрати філософію патріотизму вів мову Олександр Коваль.

За вагомий особистий внесок у розвиток системи вищої освіти Полтавщини група науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів області була нагороджена Почесними відзнаками облдержадміністрації, обласної ради, Полтавського міськвиконкому.