Захистити просімейні цінності

e-mail Друк PDF

18 жовтня у Києві відбувся Всеукраїнський форум сім’ї, організатором якого виступила міжфракційна депутатська група «За духовність, моральність та здоров’я України».

У роботі форуму прийняли участь громадські й просвітницькі організації, відомі науковці, громадські діячі, християнські конфесії, представники державних органів та Парламенту України.

Всеукраїнський форум сім’ї мав на меті об’єднати всі просімейні громадські організації та інституції України і створити потужну просімейну платформу, яка буде ефективно захищати інститут сім’ї та відстоювати українські сімейні цінності в державі.

Учасники форуму одностайно висловили думку, що основний акцент сімейної політики повинен стояти на випередженні негативних явищ і проблем. Тож в основу ефективної державної сімейної політики повинен бути покладений комплексний і скоординований підхід, що передбачає насамперед підготовку і прийняття Закону про основи державної сімейної політики.

З вітальним словом до учасників Всеукраїнського форуму звернувся віце-прем’єр України Сергій Тігіпко. Він зачитав Звернення до учасників форуму Президента України Віктора Януковича та зазначив, що «безальтернативний шлях для держави - підтримка на всіх рівнях традиційних моральних цінностей українців».

«Якщо ми швидко не консолідуємось, то нас чекає доля сусідніх країн, де громадськість вчасно не об’єдналася на захист сім’ї. Тепер у цих країнах прийняті такі закони, що багато аморальних «цінностей» не тільки стали нормою, але й під страхом кримінального переслідування нав’язуються змалку. Саме тому сьогодні важливо, щоб усі просімейні організації, батьківські комітети, просвітницькі та громадські інституції , педагоги та науковці, політики та церкви об’єдналися, щоб виступити єдиною силою на захист сім’ї» - зазначив у своєму виступі керівник оргкомітету форуму, народний депутат України Павло Унгурян.

Депутатський корпус Полтавщини на Форумі представляла заступник голови постійної комісії з питань освіти, науки і культури Полтавської обласної ради Ірина Балибіна, Представник Полтавщини взяла участь у роботі секції «Освітні програми» (формування сімейних та моральних цінностей, підтримка та розвиток сім’ї, відповідальне батьківство, виховання підростаючого покоління), де були вироблені рекомендації для включення в резолюції форуму.

Наслідком діяльності форуму стало створення постійно діючого координаційного Центру просімейних організацій, розробка та впровадження ефективного сімейного законодавства, просування дієвої державної сімейної політики, захист просімейних цінностей у законодавчих органах.