Названо лауреатів обласної премії імені Леоніда Бразова

e-mail Друк PDF

23 жовтня під головуванням заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося засідання організаційного комітету з присудження обласної премії імені Леоніда Бразова, заснованої Полтавською обласною радою на підтримку української мови та писемності.

Члени оргкомітету ознайомилися з матеріалами, поданими на здобуття цієї премії, розглянули літературну діяльність претендентів, обговорили представлені роботи та визначили переможців.

За значні досягнення в галузі сучасної української літератури, вагомий особистий внесок у розвиток та утвердження української мови в суспільстві лауреатами обласної премії імені Леоніда Бразова у 2012 році стали:

- у номінації «Поезія» - член Національної спілки письменників України Наталія Фурса за збірку поетичних творів «Страсті по Страті»;

- у номінації «Проза» - член Національної спілки письменників України Любов Пономаренко за книгу новел «Помри зі мною»;

- у номінації «Драматургія» - народний артист України Юрій Попов – за сценічне втілення повісті Шолом - Алейхема «Тев’є - молочник»;

- у номінації «Критика і літературознавство» - доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури і компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лідія Кавун за монографію «М’ятежні» романтики вітаїзму: проза ВАПЛІТЕ»;

- у номінації «Публіцистика» премію розділили авторський колектив альбому «Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка» у складі: Ольга Курчакова, Світлана Бочарова та авторський колектив науково-популярного видання «Незгасимий вогонь. Життєвий та творчий шлях М.М. Боголюбова» у складі: Марина Гриньова, Лариса Ворона.

За рішенням оргкомітету урочиста церемонія нагородження лауреатів премії імені Леоніда Бразова відбудеться в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя 9 листопада, у День української писемності та мови, день народження письменника Леоніда Бразова.