Молодій читацькій аудиторії презентовано книгу «Полтавщина: ВЛАДА на історичних паралелях»

e-mail Друк PDF

25 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара, яка відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області, відбулася презентація другого видання книги «Полтавщина: ВЛАДА на історичних паралелях».

Презентували книгу голова проекту, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко; представники авторського колективу видання: керівник Науково-редакційного підрозділу – центр по дослідженню історії Полтавщини Полтавської обласної ради Олександр Білоусько, заступник директора Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт; видавець – директор ТОВ «АСМІ» Олексій Петренко.

У презентації взяли участь начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій, заступник начальника Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Олег Коробов, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури Ірина Балибіна, студентська молодь, журналісти.

Перше видання книги «Полтавщина: ВЛАДА на історичних паралелях» побачило світ у 2005 році, друге – доповнене – вийшло у нинішньомуроці. На відміну від попереднього, воно охоплює значно більший відрізок часу – з XVIII століття до сьогодення.

Мета цього видавничого проекту – зберегти історію становлення Полтавського краю, увічнити імена людей, які в різний історичний період були керманичами Полтавщини, взяли на себе особисту відповідальність за розвиток губернії, а згодом – і області.

Книга має чотири розділи: Полтавщина у складі Російської імперії, роки революції, Полтавщина у складі Радянської держави, у складі Незалежної України.

У процесі підготовки видання використані унікальні матеріали (з фондів державних архівів, Полтавського краєзнавчого музею, Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) ім. М.О.Ярошенка, з приватних колекцій та особистих архівів), відомості з Інтернету, фотографії.

Видано книгу (як подарункове видання) за кошти обласного бюджету, відповідно до рішення обласної ради «Про відзначення 75-ої річниці від дня утворення Полтавської області». Частину накладу спрямовано у бібліотеки області.

- Читаючи книгу «Полтавщина: ВЛАДА на історичних паралелях», - зазначив Володимир Онищенко, ми маємо можливість поринути в історичне минуле, краще пізнати історію рідного краю, - наголосив Володимир Онищенко.

Він підкреслив, що основними принципами, за яким готувалося видання – були науковість і достовірність. При цьому книга не містить політичних оцінок.

Гості подарували бібліотеці примірники книги «Полтавщина: ВЛАДА на історичних паралелях», інші цікаві видання. Потому відповіли на численні запитання молодих читачів.