Депутати обговорили стан продовольчої безпеки в області

e-mail Друк PDF

1 листопада під головуванням Володимира Несена відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому розглянуто виконання обласної Програми забезпечення продовольчої безпеки в Полтавській області на 2011-2014 роки.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, начальники обласних управлінь і служб.

За інформацією начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова, у січні – серпні 2012 року індекс обсягу сільськогосподарського виробництва (порівняно з відповідним періодом минулого року) склав 98,4%. За станом на початок вересня господарствами обмолочено зернові та зернобобові культури на площі 405,4 тис. га, що становить 42% від посіяних площ. Валовий збір зерна за вказаний період  склав майже 1185 тис. тонн. Зібрано 664,7 тис тонн картоплі, понад 220 тис. тонн овочів відкритого ґрунту, майже 45 тис. тонн плодово-ягідної продукції. На 6,5% зріс індекс виробництва продукції тваринництва. Обсяг реалізованої агропідприємствами власно виробленої продукції у порівнянні з січнем - серпнем 2011 року збільшився у 1,8 рази.

За словами співдоповідача – начальника управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації Михайла Бугрія - для забезпечення населення продуктами харчування за доступними цінами, стабілізації функціонування продовольчого ринку, за 9 місяців 2012 року проведено 1030 ярмаркових заходів, в яких взяли участь сільгоспвиробники та підприємства переробної і харчової промисловості. На ярмарках було реалізовано 2,4 тис. тонн сільськогосподарської продукції на загальну суму у понад 21 млн. грн.

Обговорюючи питання, заступник голови обласної ради Володимир Марченко вніс пропозицію посилити роботу ДП «Полтавастандартметрологія», управління у справах захисту прав споживачів в області в частині здійснення контролю за якістю та безпечністю продуктів харчування, які реалізуються населенню.

У виступі депутата Валерія Капленка була порушена проблема рівня закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію, насамперед, на зернові культури, м’ясо та молоко. У закупівельних цінах, вважає депутат, має бути врахована рентабельність виробництва сільгосппродукції, що сприятиме зацікавленості господарств всіх категорій у її виробництві.

Свої думки щодо забезпечення продовольчої безпеки в області висловили також заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, депутати Микола Андрієнко, Олександр Коросташов, Михайло Харченко, Юрій Колєснік, Віктор Кордубан.

Підсумовуючи обговорення, голова комісії Володимир Несен зазначив, що завдання влади і аграріїв - забезпечити якісне виробництво та переробку сільськогосподарської продукції, ефективно розпорядитися нею з тим, щоб задовольнити потреби населення.

Наразі комісія взяла до відома оприлюднену галузевими управліннями інформацію та прийняла рекомендації щодо поліпшення рівня продовольчої безпеки в області. Зокрема, Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації рекомендовано провести роботу по створенню мережі оптових продовольчих та плодоовочевих ринків, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, заготівельних пунктів, сучасних овочесховищ; управлінню з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації запропоновано здійснювати моніторинг стану ринків зерна, борошна, цукру, інших продуктів харчування, динаміку цін на них.

У ході засідання депутати підтримали проекти рішення тринадцятої сесії обласної ради; «Про погодження проекту землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності за межами населених пунктів Мачухівської сільської ради Полтавського району» та «Про проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення громадянину Губерніцькому Володимиру Васильовичу із земель, що перебувають у його власності для ведення особистого селянського господарства, на - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Андріївка на території Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.