Депутати розглянули бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

6 листопада на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном розглянуто блок профільних питань, внесених до проекту порядку денного тринадцятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Валерій Пархоменко, взяли участь голова обласної ради Іван Момот, голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Депутати проаналізували та підтримали проекти рішень сесії щодо внесення змін до Програми створення страхового фонду документації Полтавської області на 2011 - 2013 роки, цільової Програми впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 2015 роки, обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012 - 2016 роки; щодо внесення змін та доповнень до цільової Програми підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2011-2013 роки, Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки.

У контексті питання «Про внесення змін до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки» облдержадміністрації рекомендовано розглянути питання про започаткування кращим спортсменам області стипендії обласної ради.

Комісія погодила проекти обласної Програми збереженості документів Національного архівного фонду на 2013 рік, Програми підтримки Комунального автотранспортного підприємства Полтавської обласної ради на 2013-2014 роки, Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів із фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області.

Проект рішення «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення» на пропозицію голови комісії Валерія Пархоменка, депутатів Олександра Масенка та Володимира Оніщенка, рекомендовано зняти з розгляду на сесії та направити на доопрацювання.

Депутати схвалили проект рішення «Про затвердження Порядку реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2012 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». На реалізацію даного пілотного проекту, ініційованого Урядом, в область із державного бюджету надійшло 1,5 млн. грн., які будуть використані на здешевлення вартості ліків під час лікування в амбулаторних умовах жителів області, хворих на гіпертонію.

Знайшли підтримку у депутатів проекти рішення сесії «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області», «Про надання згоди на передачу Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради із спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області у комунальну власність територіальної громади м. Кременчука», «Про затвердження розпоряджень голови обласної ради».

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік, які планується затвердити на черговій сесії обласної ради, депутатів поінформував начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка. За рахунок трансфертів з державного бюджету - на оплату праці працівників бюджетних установ, на підвищення рівня матеріального забезпечення інвалідів І-ІІ групи внаслідок психічного розладу, на виплату допомогти сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, на тимчасову державну допомогу дітям, на погашення заборгованості в різниці тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення та ін. – обласний бюджет збільшується на 123 млн. грн. Вільний залишок бюджетних коштів обласного бюджету – 2, 4 млн. грн. – пропонується спрямувати на фінансування обласних програм.

Цей проект рішення депутати підтримали.

У ході зібрання також було заслухано та погоджено результати засідань конкурсної комісії на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області. Йшлося про надання в оренду приміщення площею 97,24 кв.м. за адресою: м. Полтава, вул. Пушкіна, 16, що знаходиться на балансі управління майном обласної ради; частини приміщення аптеки № 275 – невідокремленого структурного підрозділу ПОКП «Полтавафарм» - площею 190,9 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Великотирнівська, 39-А; конструкції залізобетонної опори освітлення з двома бетонними блоками за адресою: м. Полтава, вул. Південна, 6, яка знаходиться на балансі КП «Полтававодоканал»; приміщення площею 194,0 кв.м. за адресою: м. Полтава, вул. Гоголя, 6, що знаходиться на балансі комунального вищого навчального закладу І рівня акредитації «Полтавський базовий медичний коледж»; приміщення площею 56,4 кв.м. за адресою: м. Полтава, вул. Леніна, 17, що знаходиться на балансі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Котляревського.

Насамкінець засідання комісія розглянула та погодила звернення закладів і установ охорони здоров’я щодо укладення договорів позички (безоплатного користування) на медичне обладнання та приміщення, які відносяться до майна спільної власності територіальних громад області.