Використанню бюджетних ресурсів – депутатський контроль

e-mail Друк PDF

7 листопада під головуванням Віктора Шадчнєва відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко.

У порядку контролю депутати розглянули виконання ряду обласних програм: Програми будівництва підвідних газових мереж до сільських населених пунктів Полтавської області на 2008-2012 роки, Програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів інфраструктури Полтавської області до 2015 року, Програми розроблення Схеми планування території Полтавської області, Програми розвитку обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» на 2012 рік та заходів по погашенню заборгованості по заробітній платі.

За інформацією начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрія Петрука, впродовж 2008-2012 років в області введено в експлуатацію понад 173 кілометрів підвідних газових мереж. З 2011 по жовтень 2012 року здійснювалось будівництво 23 підвідних газопроводів у 12 районах. На ці цілі у 2011 році залучено понад 13,7 млн. грн. фінансових ресурсів інвесторів, коштів обласного бюджету. У нинішньому році передбачено 13,6 млн. грн., у тому числі: 1193 тис. грн. - з обласного бюджету, 354 тис. грн. - з місцевих бюджетів, 1271 тис. грн. - коштів нафтогазового комплексу, понад 11 млн. грн. – з державного бюджету (найвищий показник державних асигнувань за час дії програми). З 2011 року введено в експлуатацію 11 газопроводів, будівництво ще 9 підвідних газопроводів планується завершити до кінця нинішнього року.

За час дії Програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів інфраструктури Полтавської області до 2015 року (з кінця вересня 2011 року) проведено роботи з будівництва, реконструкції та капітального ремонту на 58 об’єктах соціальної сфери та комунального господарства, які профінансовано за кошти державного бюджету (у 2012 році область отримала 247,5 млн. грн. державних асигнувань). Впровадження програми дало можливість зменшити кількість об’єктів незавершеного будівництва, покращити соціальну інфраструктуру населених пунктів.

На пропозицію депутата Ігоря Сірика, комісія рекомендувала управлінню містобудування та архітектури облдержадміністрації надати Перелік об’єктів будівництва, реконструкції та модернізації в області з зазначенням обсягу використаних коштів та відсотку їхньої готовності.

Щодо виконання Програми розроблення Схеми планування території Полтавської області, то на сьогодні відповідно до Календарного плану проекту виконано відповідні проектні роботи, вартість яких складає 1 млн. 203 тис. грн. До кінця року заплановано завершити розробку схеми планування території Полтавської області та представити містобудівну документацію на державну експертизу інвестиційних програм і проектів.

У ході засідання також було розглянуто використання коштів, виділених з обласного бюджету для надання пільгових довгострокових кредитів молоді на будівництво житла.

Як повідомила директор Полтавського РУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Олена Алєксєєва, у 2012 році видано п’ять пільгових кредитів на будівництво житла для молодих сімей: три у Кременчуці та два у Комсомольську. Молоді полтавці кредитів не отримали, адже з Полтавського міського бюджету кошти для надання пільгових довгострокових кредитів молоді на будівництво житла протягом останніх двох років до Фонду не надходили. На сьогодні на черзі на отримання молодіжного кредиту в Полтавському РУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» стоїть 387 молодих сімей.

Інформацію про виконання профільних обласних програм та використання коштів, виділених з обласного бюджету для надання пільгових довгострокових кредитів молоді на будівництво житла комісія взяла до відома.

Депутати погодили профільні питання, внесені до проекту порядку денного тринадцятої сесії обласної ради. Зокрема, схвалили внесення змін до Програми розвитку обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» на 2012 рік та заходів з погашення заборгованості по заробітній платі, проект Програми підтримки та розвитку Комунального автотранспортного підприємства Полтавської обласної ради на 2013-2014 роки, інші питання.