Полтавщину звільняють від непридатних отрутохімікатів

e-mail Друк PDF

7 листопада відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, яке провела голова комісії Тетяна Корост.

У роботі зібрання взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, керівники профільних управлінь, установ та організацій.

Свої думки, зауваження і пропозиції під час обговорення питань порядку денного висловили депутати обласної ради Віктор Гаркуша, Олег Овчарь, Анатолій Попельнюх, Андрій Прокоф’єв, Ігор Проценко, Віктор Скочко, Юрій Тараненко, Ігор Чобітько, начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка та начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, голова Чорнухинської райдержадміністрації Анатолій Бойко.

 

З інформацією із надчутливого для населення краю питання щодо стану реалізації Регіональної цільової Програми поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки виступив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Михайло Андрусенко.

Констатовано, що з 20 вересня 2011 року на Полтавщині за рахунок коштів Державного й обласного бюджетів наступально здійснюється комплекс робіт з перезатарення та вивозу невизначених, непридатних і заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин за межі області та України.

Для реалізації заходів Програми у 2011 році було виділено і профінансовано 12,5 млн.грн, за рахунок яких повністю очищені території 7 районів: Великобагачанського, Гадяцького, Глобинського, Диканського, Котелевського, Решетилівського, Шишацького та частково – Чутівського і Хорольського.

При проведенні даних робіт було виявлено, що реальна кількість отрутохімікатів та забрудненої ними тари значно перевищує облікові дані, що потребує відповідних наднормових ресурсів. Відтак й фактичні обсяги вивезених отрутохімікатів та тари майже у два рази перевищують обліковані.

У 2012 році на названі цілі фактично виділено 15,8 млн. грн. У тому числі з обласного бюджету – 9,5 млн. грн., з Державного – 6,3 млн. грн.

Також, додатково надано 1,5 млн. грн. з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

У межах фінансування за розрахунковими даними нині в області підлягає утилізації близько 340 тонн отрутохімікатів.

Цьогоріч уже тривають або заплановані такі роботи у відповідних обсягах по Гребінківському, Зіньківському, Карлівському, Кобеляцькому, Козельщинському, Кременчуцькому, Лохвицькому, Лубенському, Машівському, Миргородському, Новосанжарському, Пирятинському, Полтавському, Чорнухинському, Чутівському та Оржицькому районах, на Хорольському центральному складі сільгоспхімії.

Виконавцем робіт за проведеною процедурою конкурсних торгів визначено ТОВ "C.I. Груп Консорт Лтд", Ізраїль.

Таким чином, сумарно за 2011-2012 роки, з території області буде вивезено для утилізації 1128,4 тонн отрутохімікатів.

Фактична загальна кількість заборонених, непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, встановлена на території області, перевищує облікові данні майже вдвічі і становить близько 1408 тонн.

Члени комісії, також, узяли до відома інформацію про режими діяльності заповідників та заказників місцевого значення області, яку оприлюднив перший заступник начальника Державного управління хорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Анатолій Мосейчук, підтримали пропозиції Володимира Онищенка, Володимира Марченка та Ігоря Проценка стосовно необхідності прискорення процесу винесення в натуру меж місцевих заказників, зокрема – державного значення, звернення обласної ради до центральних органів влади з приводу матеріального супроводу таких робіт, запровадження в обласних комунальних ЗМІ тематичних рубрик тощо.

Погоджено й проекти сесійних рішень “Про затвердження Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів із фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області” та “Про внесення змін до додаткового Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2012 році, затвердженого рішенням одинадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 23 травня 2012 року”.

Проект рішення тринадцятої сесії обласної ради “Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення” рекомендовано виключити з порядку денного сесії з метою його доопрацювання.