У полі зору депутатів – питання охорони здоров’я

e-mail Друк PDF

7 листопада під головування Михайла Винограда відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного тринадцятої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль.

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік депутатів поінформував начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка. Зокрема, за рахунок вільного залишку бюджетних коштів обласного бюджету, 1 млн. грн. пропонується спрямувати на оплату енергоносіїв обласних закладів охорони здоров’я та на придбання медикаментів.

Депутати заслухали інформацію начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака про Порядок реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2012 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Кошти державного бюджету у сумі 1,5 млн. грн. найближчим часом будуть використані на здешевлення вартості ліків для лікування жителів області, хворих на гіпертонію.

У контексті даного питання перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, депутат Онисій Петращук звернули увагу на необхідність створення умов сільським жителям для придбання ліків у рамках пілотного проекту.

Знайшов підтримку у комісії проект сесійного рішення «Про створення комунальної установи «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Полтавської обласної ради», метою якого є поліпшення якості надання жителям області екстреної медичної допомоги.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації про стан розвитку первинної медико-санітарної допомоги в області за 2012 рік та про хід виконання обласної Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на ІV квартал 2011-2013 роки».

У ході засідання також розглянуто питання про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області.