Депутати розглянули питання щодо використання надр

e-mail Друк PDF

8 листопада під головуванням Олександра Залужного відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичногокомплексу та використання надр, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного тринадцятої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Галушко, депутат обласної ради – член постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном Юрій Шляховий.

Депутати проаналізували матеріали на погодження отримання підприємствами без проведення аукціонів спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних прісних вод на території Лубенського, Глобинського, Семенівського, Зіньківського, Лохвицького, Шишацького, Кобеляцького, Гадяцького районів та м. Полтава; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Тищенківської площі на території Шишацького району.

Було заслухано представників ПП «Амарант-Агро», ТДВ «Зіньківський комбікормовий завод», ПАТ «Полтавхіммаш», ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Інвест-нафтогазвидобування», ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Прогрес-НТ», які поінформували про фінансову участь підприємств у розвитку соціальної інфраструктури територій, на яких проводиться видобуток корисних копалин.

ТДВ «Зіньківський комбікормовий завод», ПАТ «Полтавхіммаш» та ТОВ «Прогрес-НТ» рекомендовано до 14 листопада 2012 року переглянути та збільшити обсяги фінансування територій, передбачені відповідними угодами з органами місцевого самоврядування.

Комісія не підтримала проект рішення «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю «Інвест-нафтогазвидобування» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Тищенківської площі на території Шишацького району Полтавської області».

Голова комісії Олександр Залужний, депутати: Олександр Ляшенко, Лев Жиденко, Олександр Явдощук вважають, що ТОВ «Інвест-нафтогазвидобування» не має достатніх підстав для отримання без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу Тищенківської площі.

Як зазначив голова обласної ради Іван Момот, позиція комісії щодо даного проекту рішення буде врахована президією обласної ради при узгодженні питань, внесених до проекту порядку денного сесії, та доведена до відома обласної ради під час формування порядку денного сесії.