Проекти рішень сесії розглянула комісія з питань освіти, науки, культури

e-mail Друк PDF

9 листопада постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, культури розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного тринадцятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Іван Гальченко, взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, представники громадських організацій.

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік депутатів поінформував начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка. Щодо галузі освіти, то за рахунок вільного залишку бюджетних коштів обласного бюджету 123,6 тис. грн. пропонується виділити на реалізацію заходів обласної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки.

Депутати підтримали проекти рішень про внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки» та до регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки.

У порядку контролю комісія заслухала та взяла до відома інформацію заступника начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Світлани Горбаньової про стан роботи обласних позашкільних закладів системи освіти. В області діє 88 освітянських позашкільних навчальних закладів, в яких навчається 42 тис. учнів. Це майже 33% від загальної кількості дітей.

Систему позашкільної освіти області складають 36 палаців та будинків дитячої творчості, 15 центрів та станцій технічної творчості, 11 станцій та центрів юннатів, 7 – центрів туристичної роботи, 19 дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

З 2012 року, на виконання рішення обласної ради, почав працювати окремий обласний комунальний позашкільний заклад – «Мала академія наук» - для підтримки обдарованих і талановитих дітей, залучення їх до системної науково-дослідної роботи.

Наші учні – талановиті. Вони неодноразово здобували перемогу у Всеукраїнських конкурсах та експедиціях, спортивно-туристичних заходах, фестивалях мистецтв. Особливі успіхи показали вихованці обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді. Так юні екологи та взяли участь у 42 всеукраїнських масових екологічних заходах та у 26 з них вибороли призові місця. Тільки за два останні роки вихованці обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді здобули перші місця на всеукраїнському зльоті туристів-краєзнавців, всеукраїнському фестивалі дитячого спортивного орієнтування на місцевості, всеукраїнських змаганнях з техніки пішохідного туризму. Серед них – шість переможців всеукраїнського етапу історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України», три переможці і сім лауреатів всеукраїнського етапу експедиції «Моя Батьківщина – Україна», один переможець і два призери всеукраїнського етапу туристично-краєзнавчої експедиції «Мій рідний край», чотири призери історико-географічного відділення МАН.

Відтак комісія рекомендувала Головному управління освіти і науки облдержадміністрації підготувати подання на нагородження почесними відзнаками обласної ради працівників обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Про результати виконання обласної Програми увічнення пам’яті видатних земляків на 2012 рік доповів начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій. Із виділених з обласного бюджету на заходи програми 1406,0 тис грн. використано 1252,6 тис. грн. Ці кошти спрямовано на проведення часткової реекспозиції літературно-меморіального музею-садиби Олеся Гончара, капітальний ремонт приміщень Чорнухинського літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди, капітальний ремонт Стели Слави Меморіального комплексу воїнам Південно-західного фронту в урочищі Шумейкове Лохвицького району, будівництво пам’ятника Раїсі Кириченко у Полтаві, створення документального фільму про С.А.Ковпака, придбання історико-документального фотоальбому про С.А.Ковпака, реставрацію пам’ятника С.А.Ковпаку та упорядкування парка С.А.Ковпака у селищі Котельва.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

Депутати схвалили проект рішення сесії: «Про надання згоди на передачу Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради із спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області у комунальну власність територіальної громади м. Кременчука».

Також у ході засідання було розглянуто роботу керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області: директора Великосорочинської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Миргородського району Петра Бороховича, директора Лубенської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Сергія Сердюка, директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру Любові Січкар, директора комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ» Ігоря Короста, директора Полтавського краєзнавчого музею Катерини Фесик - та погоджено укладення (продовження) з цими керівниками терміну дії трудових контрактів.