Вручено обласну премію імені Леоніда Бразова

e-mail Друк PDF

9 листопада, в День української писемності та мови, день народження письменника Леоніда Бразова, у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В.Гоголя відбулося урочисте вручення обласної премії імені Леоніда Бразова, заснованої обласною радою на підтримку української мови.

Мета премії - сприяти розвитку сучасної української літератури, пропагувати серед населення області творчість сучасних письменників, утверджувати гуманістичні цінності в суспільстві.

З часу заснування обласної премії ім. Леоніда Бразова її лауреатами стали 29 літераторів та 3 творчі колективи.

Переможців 2012 року привітав голова обласної ради, голова оргкомітету премії Іван Момот.

У вітальному слові Іван Момот, зокрема, зазначив, що творчість лауреатів премії сповнена високого патріотизму, любові до рідної землі, українського народу, примножує духовні надбання рідного полтавського краю та висловив упевненість, що нагороджені і надалі сприятимуть збереженню та розвитку української мови та літератури, нестимуть українське слово до читачів.

Голова обласної ради дав високу оцінку творчій діяльності Леоніда Бразова, його громадянської позиції, підкреслив, що справу Леоніда Бразова сьогодні успішно продовжують талановиті літератори Полтавщини.

Іван Момот вручив відзнаки лауреатів обласної премії імені Леоніда Бразова : у номінації «Поезія» - члену Національної спілки письменників України Наталії Фурсі за збірку поетичних творів «Страсті по Страті»; у номінації «Проза» - члену Національної спілки письменників України Любові Пономаренко (Кириченко) за книгу новел «Помри зі мною»; у номінації «Драматургія» - народному артисту України Юрію Попову – за сценічне втілення драми Григорія Горіна «Тев’є-Тевель» за мотивами творів Шолом-Алейхема; у номінації «Публіцистика» - авторському колективу альбому «Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка» у складі: Ольга Курчакова, Світлана Бочарова та авторському колективу науково-популярного видання «Незгасимий вогонь. Життєвий та творчий шлях М.М. Боголюбова» у складі: Марина Гриньова, Лариса Ворона.

У номінації «Критика і літературознавство» премію здобула доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури і компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лідія Кавун за монографію «М’ятежні» романтики вітаїзму: проза ВАПЛІТЕ».

Оплесками та квітами привітали нагороджених представники творчої інтелігенції Полтави, члени оргкомітету премії, шанувальники творчості письменника Леоніда Бразова.

Після церемонії нагородження відбувся перегляд вистави «Тев’є Тевель», в якій головну роль виконав лауреат премії імені Леніда Бразова 2012 року, народний артист України Юрій Попов.