Обласна Програма безпеки дорожнього руху успішно впроваджується

e-mail Друк PDF

9 листопада у Лубенському районі під головуванням Дмитра Хрістова відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку.

Депутати ознайомилися з організацією діяльності стаціонарних постів дорожньо-патрульної служби: «Лубенський» на 207 км автодороги М-03 Київ-Харків-Довжанський та «Сухинівка» на 108 км. автодороги Р-52 Дніпропетровськ-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.

Про виконання обласної Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки доповів начальник управління ДІІ УМВС України в Полтавській області Олександр Штепа.

Зокрема було зазначено, що на виконання заходів програми за 10 місяців 2012 року управлінню ДАІ виділено 587 тис. грн. На ці кошти придбано: 2 міліцейські автомобілі, 5 сигнально-гучномовних пристроїв для оснащення патрульного автотранспорту, 8 радіостанцій та 10 відеореєстраторів, 3 комплекти для оформлення дорожньо-транспортних пригод, 1 комплекс відеофіксації транспортних засобів з розпізнанням номерних знаків та перевіркою за розшуковими реєстрами «Відеоконтроль-Рубіж» та паливно-мастильні матеріали. Виготовлено тематичну літературу, друковану продукцію для пропаганди безпеки дорожнього руху (інформаційні листівки, пам’ятки, буклети). Проведено щорічний обласний огляд-конкурс загонів юних інспекторів руху.

На території області забезпечено цілодобове функціонування 3-х стаціонарних постів ДПС: на 207 км автодороги Київ-Харків-Довжанський (пост «Лубенський»); на 395 км а/д Київ-Харків-Довжанський (пост «Чутово»); на 108 км автодороги Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка (пост «Сухинівка»).

Для проведення капітального ремонту постів ДПС «Лубенський» і «Сухинівка» в рамках обласної Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки з обласного бюджету виділено відповідно 105, 556 тис.грн. та 170,947 тис. грн. Ці кошти використані на приведення у належний стан будівель постів. На всіх постах працює комплекс відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків та їх перевіркою «Відеоконтроль-Рубіж», що дає змогу виявляти і затримувати транспортні засоби, які розшукуються.

З часу функціонування вищевказаної системи (з травня поточного року) на стаціонарних постах затримано 109 одиниць транспорту, що розшукувався Державною виконавчою службою.

Організація дорожнього руху на стаціонарних постах ДПС приведена у відповідність до встановленої схеми. Пости укомплектовані необхідною службовою документацією, службово-довідковими матеріалами, спеціальною технікою та відповідними засобами.

Для встановлення на посту «Сухинівка» комплексу відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків та їх перевіркою «Відеоконтроль-Рубіж» у поточному році в межах Програми було виділено 284,6 тис.грн. Система вже функціонує. До стаціонарних постів ДПС постів підведені лінії електромережі та зв’язку.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

У ході засідання також було розглянуто питання про хід виконання Програми безпеки дорожнього руху на 2011 -2014 роки, про інформацію начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, про інформацію прокурора Полтавської області.

У роботі комісії взяв участь керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Олександр Литвиненко.