Від кількості до якості

e-mail Друк PDF

12 листопада відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка провів голова комісії Микола Ганнущенко.

Про стан виконання Програми взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства у Полтавській області на 2012-2015 роки, практику проведення конкурсів проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, поінформував начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, заступник голови постійної комісії Микола Перепелиця.

Зокрема, констатовано, що загальний обсяг запланованих фінансових ресурсів на забезпечення заходів Програми передбачено на термін її дії у розмірі 2 млн. 744 тис. грн за рахунок коштів обласного бюджету.

На реалізацію заходів Програми у 2012 році було заплановано 665 тис. грн, виділено 407 тис. грн, які станом на 01.11.2012 освоєно у сумі 331 тис. 972 грн. Залишок коштів планується використати у повному обсязі до кінця поточного року.

У ході цьогорічного конкурсу проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, за результатами розгляду попередньо відібраних 16 проектів та рейтингового голосування було ухвалено комісійне рішення щодо фінансування 6-ти проектів на загальну суму 100 тис. грн, зокрема:

- «Прапор Полтавщини на вершинах України» (виконавець - Полтавська обласна федерація Федерації спортивного туризму України, сума фінансування 20 тис. грн.);

- «Oбласний фестиваль творчих ініціатив «Територія голосу» (виконавець - Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України, сума фінансування 20000 грн.);

- «Активізація співпраці громадських, суспільних і державних організацій для втілення державної програми розвитку громадянського суспільства» (виконавець - Полтавський центр сім’ї «Родинний дім», сума фінансування – 19980 грн.);

- «Велокраїна. Полтавський край запрошує» (виконавець - Полтавський обласний фонд розвитку громад «Ініціатива», сума фінансування – 17900 грн.);

- «Будівництво скелелазного стенду» (виконавець - Полтавська обласна молодіжна громадська організація гірський клуб «Ірбіс», сума фінансування – 9000 грн.);

- «Тобі, Україно, соборна, єдина! Скарби духовної спадщини – молоді Полтавщини» (виконавець - Творче громадське об’єднання «Гілея», сума фінансування – 13120 грн.).

Станом на сьогодні завершено виконання трьох програм: «Oбласний фестиваль творчих ініціатив «Територія голосу», «Велокраїна. Полтавський край запрошує» та «Будівництво скелелазного стенду».

У цілому, здійснені в рамках Програми заходи, дозволили певною мірою реалізувати її мотиваційні завдання. Зокрема, поглибити співпрацю громадськості та влади, довіру інститутів громадянського суспільства до обласної влади, впровадити новітні інформаційні технології у роботу влади з громадськістю, забезпечити інформаційний супровід діяльності органів влади у контексті виконання Програми соціально-економічного розвитку області тощо.

Досить плідною і системною стала взаємодія обласної ради та облдержадміністрації із Громадською радою при ОДА, яку очолює Володимир Голуб.

Одним із здобутків реалізації Програми стало визнання громадськістю високого рівня відкритості органів влади області: за підсумками Всеукраїнського моніторингу відкритості органів місцевої влади, оприлюдненого Центром політичних студій та аналітики, Полтавська облдержадміністрація отримала 4,6 балів за 5-бальною шкалою.

Також, з метою трансформації кількості у якість, доповідач ініціював об’єднання трьох, наявних нині, вузькопрофільних програм, які Головне управління реалізує у сфері розвитку громадянського суспільства та інформаційного простору – в одну комплексну, що і було підтримано членами комісії.

Із врахуванням думок, висловлених Миколою Ганнущенком, Володимиром Марченком, Миколою Перепелицею, депутатами обласної ради Володимиром Козубом та Ігорем Супруненком, заступником начальника Управління майном обласної ради Ігорем Мороховцем, начальником Головного фінансового управління облдержадміністрації Павлом Кропивкою за підсумками доповіді директора обласного комунального підприємства “Глобинське видавництво “Поліграфсервіс” Віктора Середи про ефективність та суспільну значимість діяльності підприємства, ухвалено цільові стимулюючі Рекомендації постійної комісії.

Поряд із цим висловлено вдячність керівнику видавництва, яке попри складні економічні умови увесь час працює порівняно прибутково, стабільно, жодного разу не мало заборгованості по зарплаті та платежах до бюджету. За рахунок власних коштів і отриманого прибутку здійснює певну оптимізацію основних фондів, поточні ремонти приміщень, розширило торгові площі, збільшило асортимент власного магазину тощо.

Також, на зібранні узято до відома інформацію про стан випуску соціально значущих видань, що видаються за кошти обласного бюджету, погоджено й рекомендовано обласній раді підтримати проекти рішень тринадцятої сесії обласної ради шостого скликання стосовно внесення змін та доповнень до Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області на 2012-2015 роки, кандидатур на нагородження Грамотою та Почесною грамотою Верховної Ради України.

У роботі постійної комісії взяв участь й начальник Управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій.