Тринадцята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

14 листопада відбулася тринадцята сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, народний депутат України Сергій Гордієнко, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот, за традицією, вручили Почесні грамоти обласної ради та цінні подарунки депутату обласної ради, регіональному директору відділення «Північна Полтавщина» ТОВ «Баришівська зернова компанія» Василю Стасовському, депутату обласної ради, начальнику Диканського управління по експлуатації газового господарства Олександру Явдощуку, засновнику ТОВ «Агропромислова компанія «Докучаєвські чорноземи» Карлівського району Андрію Соколу, начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерію Руденку, директору Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського Тетяні Зеленській.

Депутати сформували порядок денний та затвердили регламент роботи сесії.

Проект рішення «Про внесення змін до рішення одинадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 23 травня 2012 року «Про відзначення 75-ї річниці від дня утворення Полтавської області» був відкликаний облдержадміністрацією.

На пропозицію профільних комісій обласної ради питання про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення було виключено з проекту порядку денного сесії у зв’язку з відсутністю методики обчислення таких ставок.

На рекомендацію постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр з розгляду на сесії було знято проекти рішень: «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно-промислова компанія «Полтавазернопродукт» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянки родовища підземних прісних вод на території Глобинського та Семенівського районів Полтавської області», «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу публічним акціонерним товариством «Полтавхіммаш» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянки родовища підземних прісних вод на території м. Полтава», «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю «Інвест-нафтогазвидобування» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Тищенківської площі на території Шишацького району Полтавської області».

Депутати проголосували за внесення до порядку денного сесії дванадцяти додаткових питань та приступили до розгляду питань порядку денного.

Обласна рада внесла зміни та доповнення до ряду обласних програм, спрямованих на подальший соціально-економічний розвиток області, забезпечення життєдіяльності територіальних громад: до Програми створення страхового фонду документації Полтавської області на 2011 – 2013 роки, цільової Програми впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 2015 роки, цільової Програми підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2011-2013 роки, Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області на 2012-2015 роки, Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки, Програми розвитку обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» на 2012 рік та заходів з погашення заборгованості по заробітній платі, Програми розвитку внутрішнього виробництва на 2012-2015 роки «Модернізація – стратегічний вибір Полтавщини».

Депутати підтримали внесення змін до додаткового Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2012 році, затвердили Порядок планування та фінансування природоохоронних заходів із фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області, Порядок реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2012 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Обласна рада прийняла обласну Програму збереженості документів Національного архівного фонду на 2013 рік та Програму підтримки та розвитку Комунального автотранспортного підприємства Полтавської обласної ради на 2013-2014 роки.

Своїм рішенням депутати внесли зміни до показників обласного бюджету на 2012 рік, якими додатково розподілили 123 млн. грн. трансфертів із державного бюджету: на оплату праці працівників бюджетних установ, на підвищення рівня матеріального забезпечення інвалідів І-ІІ групи внаслідок психічного розладу, на виплату допомогти сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, на тимчасову державну допомогу дітям, на погашення заборгованості в різниці тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення та ін. Вільний залишок бюджетних коштів обласного бюджету на початок року – 2, 4 млн. грн. – обласна рада спрямувала на утримання установ обласного значення та фінансування заходів обласних програм.

У ході пленарного засідання депутати проголосували за створення комунальної установи «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Полтавської обласної ради.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області Едуарда Федосова «Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Полтавської області», яку оприлюднив начальник штабу УМВС України в області Руслан Рославлєв, а також інформацію прокурора області Андрія Миронова «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області».

Також сесія розглянула ряд майнових, кадрових та земельних питань.

Обласна рада прийняла відповідні рішення щодо погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів підприємствам на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних прісних вод на території Лубенського, Семенівського, Зіньківського, Лохвицького, Шишацького, Кобеляцького, Гадяцького районів.

У ході пленарного засідання було прийнято Звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України стосовно внесення змін до діючого законодавства, які передбачають фінансування з державного бюджету об’єктів з середньо- та довгостроковим періодом будівництва на безповоротній основі.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 36 питаннях порядку денного сесії.

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Кабінету Міністрів України

На даний час в області здійснюється будівництво ряду великих соціально-значущих об’єктів, розрахунковий період спорудження яких становить декілька років. Полтавською обласною державною адміністрацією вживаються усі можливі заходи по концентрації зусиль та інвестицій на таких об’єктах. Щороку надсилаються відповідні бюджетні запити про виділення коштів державного бюджету. Але через значну вартість робіт та обмежене державне фінансування у часі вони переходять до розряду довгобудів.

На 2012 рік відповідно до показників Державного бюджету України (із змінами) Полтавській області виділена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Згідно з доведеним області помісячним розписом вищевказаної субвенції, розподіл складений так, що на IV квартал заплановано майже 60% коштів, передбачених на рік.

Такий розподіл ставить під загрозу виконання завдання щодо повного освоєння цих коштів у поточному році, а невикористані асигнування на кінець бюджетного періоду будуть підлягати поверненню в державний бюджет. У наступному році (за досвідом попередніх років) державне фінансування розпочнеться не раніше ІІ кварталу. Це зумовить призупинення робіт на великих перехідних об’єктах на термін від 3 до 5 місяців та подовжить період будівництва.

З метою забезпечення ефективного та повного освоєння державних коштів, просимо ініціювати внесення змін до діючого законодавства, передбачивши фінансування об’єктів з середньо- та довгостроковим періодом будівництва на безповоротній основі, щоб невикористані на кінець бюджетного періоду кошти не підлягали вилученню та у наступних бюджетних періодах використовувались за цільовим призначенням.

 

Прийнято на пленарному засіданні

тринадцятої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання

від 14 листопада 2012 р.