Буде жити село – житиме Полтавщина, квітнутиме й Україна!

e-mail Друк PDF

16 листопада саме на цій аксіомі акцентував увагу поважної аудиторії голова обласної ради Іван Момот, вітаючи разом із головою обласної державної адміністрації, депутатом обласної ради Олександром Удовіченком учасників обласних урочистостей з нагоди Дня працівників сільського господарства.

Щирими оплесками зустрічали шанобливі слова подяки на адресу трударів ланів і ферм численні представники аграрного сектору економіки краю, знані далеко за межами області керівники господарств, депутати - аграрії обласної і місцевих рад, голови районних рад та райдержадміністрацій, профспілкові діячі, ветерани галузі, громадськість.

Іван Момот, зокрема, наголосив, що щедрі полтавські ниви знаходяться у надійних руках хліборобів, які в складних умовах сьогодення роблять усе можливе для відродження та розвитку регіонального агропромислового комплексу.

Так цього року, попри складні погодні умови, зібрано понад 3 млн. тонн зернових культур.

Нині село потребує суттєвої підтримки з боку держави, місцевих органів влади. Необхідно на всіх рівнях надати допомогу вітчизняному сільськогосподарському товаровиробнику, піднести соціальну сферу села, оточити увагою і турботою кожного з його жителів. Інакше в України, як держави, не буде майбутнього.

На це нас націлює Президент України Віктор Федорович Янукович, який ставить завдання разом із високими врожаями забезпечити переробку сільськогосподарської продукції - щоб ми отримували якісні конкурентоспроможні продукти харчування з високою доданою вартістю, а також створити розгалужену інфраструктуру аграрного ринку.

Важка селянська праця має бути достойно оцінена.

Обласна рада завжди з розумінням ставиться до проблем аграрного комплексу. Нею прийнято низку обласних цільових програм, спрямованих на підтримку галузі, розвиток соціальної інфраструктури полтавського села.

Зокрема, Програма соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області спрямована на поліпшення соціальної інфраструктури, задоволення потреб сільського населення, розширення можливостей сільських громад у розв’язанні проблем життєдіяльності населення.

Програмою передбачені будівництво та ремонт: мереж водопостачання, доріг, об’єктів культури, закладів освіти, закладів охорони здоров’я, газифікація населених пунктів тощо.

Загальна сума фінансування об’єктів соціальної сфери села становить майже 140 млн. грн – це кошти обласного бюджету, місцевих бюджетів, інвесторів. За 9 місяців нинішнього року на реалізацію заходів цієї програми спрямовано майже 121 млн. грн.

Завдяки впровадженню названої програми на селі в 2012 році збудовано та відремонтовано 219 дитячих садків, 312 шкіл, 161 медичний заклад, 184 об’єкти культури, 265 спортивних об’єктів тощо.

Керівники області вручили великій плеяді кращих із кращих працівників сільського господарства відзнаки Уряду, обласної ради та облдержадміністрації.

В урочистостях також взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин Володимир Несен, заступник голови облдержадміністрації з питань роботи агропромислового комплексу, екології та природних ресурсів Володимир Замикула, начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.