У Кременчуці відкрили педіатричне відділення недоношених передчасно народжених дітей

e-mail Друк PDF

29 листопада у Міському пологовому будинку Кременчука відкрили педіатричне відділення недоношених передчасно народжених дітей, аналогу якому немає не тільки на Полтавщині, а й у всій країні. На заході, присвяченому цій непересічній події,  були присутні перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, міський голова Олег Бабаєв, голова Семенівської райдержадміністрації Євген Книш, завідувач відділу охорони здоров’я Кременчука Валерій Литвиненко, головний лікар Міського пологового будинку Ярослав Прокопчук, представники медичної галузі міста.

Дане відділення є одноетапною моделлю надання допомоги недоношеним передчасно новонародженим дітям. Зокрема, у  ньому створені всі належні, а головне, сучасні  та комфортні умови для виходжування та лікування дітей, народжених вагою від 1 до 2,5 кг. Окрім того, у педіатричному відділенні розміщуються палати для батьків таких малюків, оскільки за ствердженнями лікарської спільноти, для недоношених дітей вкрай важливо, щоб найближчі люди від перших хвилин їхнього народження були поруч.

На урочистому заході Грамоти від Полтавської обласної ради, виконкому Кременчуцької міської ради вручили будівельникам, завдяки праці яких вдалося реалізувати проект відкриття перинатального відділення у рекордно короткі строки, а також медикам пологового будинку.

Почесні гості оглянули новостворене педіатричне відділення недоношених передчасно народжених дітей, яке оснащене сучасним обладнанням і медичною апаратурою, а також має умови, максимально наближені до домашніх як для діток, так і для їх батьків, до речі, у ньому передбачено, що кожна родина, у якій  народилася недоношена дитина, упродовж першого року її життя буде знаходитися під постійним медико-психологічним спостереженням і   супроводженням лікарів. Зокрема, наразі перинатальне відділення має 6 ліжко-місць реанімації та інтенсивної терапії новонароджених та 20 ліжко-місць педіатричного відділення.

Вцілому, проект має вартість близько 3 млн. гривень, з яких: 998 тисяч гривень освоїли під час будівельних робіт та 1 млн. 147 тисяч гривень – на оснащення.