У Гадяцькому районі депутати ознайомилися з досвідом ведення мисливського господарства

e-mail Друк PDF

30 листопада у Гадяцькому районі під головуванням Тетяни Корост відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, на якому розглянуто стан ведення мисливського господарства в області.

У роботі комісії взяли участь начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради Юрій Тараненко, начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Ігор Піддубний, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Михайло Андрусенко, керівники мисливських господарств Гадяцького району, журналісти.

Учасники засідання відвідали мисливські угіддя Гадяцької госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства обласної організації УТМР, приватного мисливського господарства «Факел» та мисливського господарства «Безвіднянське» ДП «Гадяцький лісгосп». Вони оглянули підгодівельні майданчики, вольєри для утримання та розведення мисливських тварин, вежі на стрілецьких лініях, нору для тренувань мисливських собак, спілкувалися з єгерями, мисливствознавцями та мисливцями.

Особливу увагу голова комісії Тетяна Корост, депутати Іван Коваль, Анатолій Попельнюх, Віктор Гаркуша, Юрій Тараненко, Іван Близнюк звернули на роботу, проведену мисливськими господарствами по відтворенню, охороні та раціональному використанню мисливської фауни, боротьбі з браконьєрством, обліку чисельності мисливських тварин.

У ході пленарного засідання було заслухано та взято до відома інформацію завідуючого сектором обласного управління лісового та мисливського господарства Сергія Соломіна про ведення мисливського господарства в області, виконання протокольного доручення міжвідомчої наради за результатами перевірок користувачів мисливських угідь від 11 травня 2011 року та підготовку заходів по перезакріпленню мисливських угідь.

На сьогодні в області загальна площа мисливських угідь складає близько 2 млн. га. Майже 80% від цієї площі надано в користування 24 госпрозрахунковим мисливсько-рибальським товариствам, обласної організації УТМР, решта – державним, приватним, іншим громадським мисливським господарствам. У мисливському господарстві працює 348 осіб. Переважно – це єгері та мисливствознавці.

З кожним користувачем мисливських угідь укладено договори про умови ведення мисливського господарства та дотримання норм чинного законодавства. Втім, проведені перевірки показали, що частина мисливських господарств вкладає недостатні кошти для охорони і відтворення мисливських тварин, їхньої підгодівлі; чисельність єгерської служби не відповідає встановленим вимогам, залишаються незакріпленими площі двохсотметрових зон, територій та об’єктів природно-заповідного фонду, від яких добровільно відмовилися ГМРГ (П) обласної організації УТМР.

Досвідом роботи по веденню мисливського господарства поділилися виконуючий обов’язки директора ДП «Гадяцький лісгосп» Ігор Федяй, голова мисливської організації «Факел» Василь Бузало, директор Гадяцького ГМРП обласної організації УТМР Анатолій Вербовецький. У цих мисливських господарствах цілий рік здійснюється підгодівля мисливських тварин, розводяться плямистий олень, дикий кабан, сурок-байбак, качки.

Як зазначила голова комісії Тетяна Корост, мисливські господарства повинні приносити не лише моральне задоволення людям, а й прибутки державі.

- Важливо, щоб у розвиток таких господарств, незалежно від форми їхньої власності, вкладалися відповідні кошти, - наголосила Тетяна Корост.

Прикладом у веденні мисливського господарства Тетяна Корост назвала мисливські господарства Гадяцького району.

У наступному році закінчується Програма розвитку мисливського господарства Полтавської області з 2008 по 2013 рік, тому вже сьогодні, на думку Тетяни Корост, обласне управління лісового та мисливського господарства спільно з громадськістю, депутатами має розробити проект програми на новий термін з тим, щоб визначити найбільш ефективні заходи з розвитку мисливських господарств Полтавщини.

За результатами роботи виїзного засідання комісії обласному управлінню лісового та мисливського господарства рекомендовано повернути до складу мисливських угідь площі двохсотметрових зон, територій та об’єктів природно-заповідного фонду, від яких добровільно відмовилися ГМРГ (П) обласної організації УТМР; довести чисельність єгерської служби відповідно до вимог чинного законодавства, передбачити спільне патрулювання з правоохоронними та екологічними структурами по охороні державного мисливського фонду, поширити досвід будівництва вольєрів для утримання диких тварин. Користувачам мисливських угідь рекомендовано розробити, а обласному управлінню лісового та мисливського господарства узагальнити регіональні програми з відтворення поголів’я водо плаваючої дичини та зайця русака.