Розвивати місцеве самоврядування

e-mail Друк PDF

5 грудня в Полтаві відбувся інформаційно-методичний семінар на тему: «Розвиток місцевого самоврядування в рамках Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування», організований за підтримки обласної ради та Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні.

У заході взяли участь голова обласної ради Іван Момот, голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник начальника управління правового забезпечення та взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування – начальник відділу забезпечення діяльності Ради регіонів Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Жанна Чорна, начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області Олександр Черчатий, голови районних рад та райдержадміністрацій, міські голови міст обласного значення, сільські, селищні голови, розробники проектів програм-переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм 2011 року, представники засобів масової інформації.

Олександр Удовіченко назвав доброю традицією збиратися щорічно і підбивати підсумки розвитку громад:

- Рік, який минає, не був виключенням і громади, які у цій залі представляють міські і сільські голови в цій залі працювали в спільному розумінні того, що першочергові потреби і зусилля влади повинні бути направлені на те, щоб соціальні проекти, які поліпшують соціальний стан населених пунктів, ми рухали вперед», - сказав Олександр Удовіченко.

Відзначив керівник області й чималий цьогорічний вклад керівництва держави у розвиток області:

- Більше 200 млн. грн. державної субвенції на соціально-економічний розвиток - це показник, який ми до кінця цього року повинні реалізувати. За цим велика кількість добрих справ, потужних об'єктів. Це приклад того, що держава розуміє сьогодні місце Полтавської області та важливість поставлених завдань, - зазначив Олександр Удовіченко.

Він наголосив на необхідності спільної конструктивної роботи органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у забезпеченні соціально-економічного розвитку Полтавщини.

- Потрібно працювати організовано, чесно і прозоро, робити все для поліпшення життя населення, - підкреслив голова облдержадміністрації.

Заступник начальника управління правового забезпечення та взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування – начальник відділу забезпечення діяльності Ради регіонів Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Жанна Чорна поінформувала про географію спільних угод щодо розвитку місцевого самоврядування, сучасний стан та перспективи Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування», заходи Державного фонду з удосконалення організації проведення конкурсу, результати проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2012 році.

Вона звернула увагу на необхідність підвищення якості проектних пропозицій, розширення кола партнерів конкурсу, зупинилася на методології підготовки проектів та програм Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Голова обласної ради Іван Момот розповів про підсумки обласного конкурсу розвитку територіальних громад Полтавської області 2012 року.

- У цьому році на конкурс розвитку територіальних громад Полтавської області надійшло 52 проекти з 19 районів, з них 40 були рекомендовані експертами до розгляду радою конкурсу, - сказав Іван Момот. - Порівняно з попереднім роком спостерігається тенденція зростання не лише щодо кількості поданих проектів, а й участі у конкурсі районів. Найбільшу активність виявили: Козельщинський, Новосанжарський, Чорнухинський, Пирятинський і Полтавський райони. На жаль, не взяли участь у конкурсі Великобагачанський, Глобинський, Котелевський, Машівський, Решетилівський і Хорольський райони. Переможцями конкурсу стали всі 40 проектів, які були рекомендовані до розгляду радою конкурсу. Фінансування з обласного бюджету складе понад 1 млн. 200 тис. грн. А консолідуємо ми за рахунок проектів понад 3 млн. грн..

Іван Момот підкреслив, що участь у конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області сприяє підвищенню ініціативи населення та керівників органів місцевого самоврядування, побудові громадянського суспільства та в кінцевому результаті спрямована на поліпшення рівня життя людей. Він наголосив на необхідності залучення різних фінансових джерел – державного, обласного, місцевих бюджетів, коштів підприємств, громадських організацій для розвитку територій.

При цьому голова обласної ради звернув увагу на доцільність вдосконалення Положення про обласний конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області та внесення на розгляд сесії обласної ради його нової редакції.

- Основні напрями, за якими розробляються проекти, мають визначатися на кожен конкретний конкурсний рік на основі рейтингової оцінки пріоритетів розвитку районів, - зазначив Іван Момот. - Обов’язковою умовою має стати участь у числі партерів реалізації проекту хоча б однієї громадської організації, зареєстрованої в установленому законом порядку. Участь партнерських організацій у співфінансуванні проекту повинна складати 5% (або більше) від вартості проекту. За інших рівних умов перевагу варто надавати проектам, де більшою є фінансова участь учасника конкурсу та партнерських організацій.

Іван Момот повідомив, що проект нової редакції Положення про обласний конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, розроблений на пропозиції ради конкурсу, розміщено на офіційному сайті обласної ради та запросив керівників органів місцевого самоврядування долучитися до його обговорення та внесення пропозицій.

Учасники семінару отримали Збірник інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, який полегшить роботу по написанню проектів.