Засідання комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму

e-mail Друк PDF

11 грудня під головуванням Андрія Соколова та за участю заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму.

У порядку контролю депутати заслухали та прийняли до відома інформацію начальника відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталії Шкоденко про підсумки проведення оздоровчої кампанії влітку 2012 року.

У цілому в області організованими формами відпочинку та оздоровлення було охоплено 75,948 тис. дітей, що становить 59,6 % від загальної кількості дітей шкільного віку (127516 дітей).

В області діяла мережа з 996 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку  різних типів та форм власності. Протягом літнього періоду різними формами оздоровлення при освітянських закладах було охоплено 43466 дітей, що становить 34,1 % від загальної кількості дітей шкільного віку. Наймасовішою формою був відпочинок у пришкільних закладах із денним перебуванням, яким охоплено 40114 учнів.

На організацію та проведення літньої оздоровчої кампанії в області залучено з різних джерел фінансування 64 млн. 563 тис. грн., що на 3,3 млн. грн. більше, ніж у минулому році. Обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2012 - 2014 роки профінансовано в повному обсязі.

Депутати заслухали та прийняли до відома інформацію заступника начальника відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Юлії Северин про  хід  виконання обласної Програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім`ї та забезпечення  рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012-2014 роки.

В програмі  враховано майже всі актуальні проблеми, які сформовано у відповідних заходах на кожний календарний рік. Заходи програми у 2012 році профінансовані на 100%. Діяльність регіону здійснювалася за слідуючими напрямами роботи: зайнятість молоді; здоровий спосіб життя; творчий та інтелектуальний розвиток; патріотичне виховання та духовний розвиток; підготовка молоді до сімейного життя, підтримка молодих сімей та молоді соціально вразливих категорій; реалізація державної сімейної політики; реалізація державної політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; підготовки та проведення новорічних та різдвяних свят, зимового оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Для організації первинної і вторинної зайнятості молоді при відділі у справах сім’ї та молоді діє обласний молодіжний центр праці, який протягом 2002-2012 років сприяв працевлаштуванню понад 2 000 осіб. В області 42 загальноосвітніх навчальних заклади впроваджують у навчальний процес здоров’язберігаючі технології та входять до мережі міських, районних шкіл сприяння здоров’ю.

Щорічно відділом у справах сім’ї та молоді обласної державної адміністрації спільно з громадськими організаціями та їх спілками проводиться понад 100 міжнародних, всеукраїнських та обласних заходів, якими охоплюється понад 200 тисяч молодих осіб. Ці заходи спрямовані на організацію змістовного дозвілля молоді, розвиток духовності, патріотизму, інтелектуального потенціалу, громадської активності, правову та гендерну просвіту молоді, профілактику негативних явищ в молодіжному середовищі, формування здорового способу життя.

У ході засідання депутати також погодили план роботи  постійної комісії обласної ради  з питань молоіжної політики, спорту та туризму на 2013 рік.