На порядку денному – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

14 грудня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, депутат обласної ради, голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про обласний бюджет на 2013 рік. За інформацією начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Павла Кропивки, видатки обласного бюджету на 2013 рік доведені в обсязі 3 млрд. грн., з ростом на 430 млн. грн. або на 16,7 відс. в порівнянні з доведеними показниками 2012 року, в тому числі загального фонду - на 17,2 відс. (427,4 млн. грн.), спеціального - на 3 відс. (2,5 млн. грн.).

Прогнозний обсяг  доведених Міністерством фінансів України видатків на галузі соціально - культурної сфери   складає  1223,8 млн. грн., що більше проти минулого року на 181,5 млн. грн.  ( 17,4 відс. ), а саме: державне управління - на 246 тис. грн. (6,2 відс.); освіта - на 8 млн. грн. (1,8 відс.); охорона здоров"я - на 115,2 млн. грн. (26,4 відс.), в складі яких враховано видатки на функціонування станцій швидкої медичної допомоги; соціальний захист та соціальне забезпечення - на 49,2 млн. грн. (61,9 відс. ), в складі яких враховано видатки на надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення; культура і мистецтво - на 6,3 млн. грн. (13 відс.); фізична культура і спорт - на 1,6 млн. грн. ( 9,8 відс.).

Як і в попередні роки,  в 2013 році   передбачається поетапне підвищення розміру мінімальної заробітної плати працівникам бюджетної сфери: з 1 січня - 1147 грн., з 1 грудня -  1218 грн.

Галузі охорони здоров'я передбачено цільові субвенції з державного бюджету на: придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії - 6,5  млн. грн.; часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою - 7,2 млн. грн.; придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги - 10,5 млн. грн.

З метою подальшого забезпечення соціальних стандартів, передбачаються субвенції для подальшого їх розподілу між місцевими бюджетами області, а саме: виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям - інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям -             1189,9 млн. грн.; надання пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло- , водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивозу побутового сміття та рідких нечистот - 315,6 млн. грн.; придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу - 9,6 млн. грн.; пільги з послуг зв'язку та інших, передбачених законодавством послуг, компенсацію за пільговий  проїзд окремих категорій громадян - 59,2 млн. грн.; виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання  соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною” - 14,9 млн. грн.

Зі спеціального фонду державного бюджету  спрямовується 24,2 млн. грн. коштів субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Слідом розглядалося питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік. Як доповів Павло Кропивка, видатки обласного бюджету на 2012 рік збільшуються на 264,6 млн. грн., у тому числі за рахунок: вільного залишку бюджетних коштів - 2 млн. грн., трансфертів з державного бюджету (субвенцій, дотацій) – 262,6 млн. грн.

Додаткові дотації з державного бюджету спрямовуються на: вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів – 24,4 млн. грн.; стимулювання місцевих органів влади за перевиконання річних розрахункових обсягів податку на прибуток підприємств та акцизного податку - 9 млн. грн.(з урахуванням залишку). Розподіл відповідних дотацій між місцевими бюджетами здійснено на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Субвенції з державного бюджету виділено на:   погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в сумі 237,9 млн. грн., на утримання об’єктів спільного користування – 296,5 тис. грн.

Депутати прийняли до відома інформацію Павла Кропивка та  підтримали проект бюджету на 2013 рік та внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік.

З врахуванням зауважень і доповнень, бюджетна комісія також схвалила проекти Програми  економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2013 рік та Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки

З поміж іншого депутати опрацювали питання про прийняття цілісних майнових комплексів станцій та відділень екстреної(швидкої) медичної допомоги у спільну власність територіальних громад сіл,селищ і міст Полтавської області, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.