Запитань більше, ніж відповідей…

e-mail Друк PDF

…лунало 18 грудня під час засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка та заступника голови облдержадміністрації Володимира Замикули, представників громадськості і ЗМІ провів очільник комісії Володимир Несен.

Левову частку зібрання посіла бурхлива дискусія навколо ситуації, що склалася при оподаткуванні сільськогосподарських підприємств за користування земельними ділянками, договори оренди яких не пройшли процедуру державної реєстрації.

Співдоповідачами з названої проблематики виступили депутати обласної ради Віктор Скочко та Валерій Капленко, їхніми опосередкованими опонентами – фахівці Державної податкової служби України у Полтавській області Юрій Авдєєв та Любов Клімович, начальник Головного управління Держземагенства у Полтавській області Євгеній Кусяка.

Різними за емоційністю, проте винятково на боці колег та агровиробників були виступи членів постійної комісії Миколи Андрієнка, Олександра Коваленка, Віктора Кордубана, Михайла Харченка, підтримані Героєм України Олександром Коросташовим, Володимиром Несеном, Володимиром Марченком й Володимиром Замикулою.

Констатовано, що оскільки система реєстрації землі тільки створюється, обговорювана проблема дійсно має місце, як і, подекуди, її штучні загострення, у різних проявах вона притаманна й іншим регіонам держави.

Відтак, з метою оперативної мінімізації її негативного впливу на процес агропромислового виробництва вирішено створити профільну координаційну раду на рівні облдержадміністрації, обласної ради та причетних до справи відомств, адресно апелювати до центральних органів влади тощо.

Також на засіданні погоджено й рекомендовано підтримати проекти рішень чотирнадцятої сесії обласної ради щодо внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік; обласного бюджету та Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2013 рік; затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, відведених для земель промисловості ВАТ “Полтавський ГЗК” під розміщення кар?єру залізистих кварцитів Єристівського родовища на території Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська.

Члени постійної комісії взяли до відома інформацію про стан виконання обласної Програми підтримки сільськогосподарської дорадчої діяльності в області на період до 2015 року, яку оприлюднив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.

Затверджено й план роботи постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин на прийдешній рік.