Засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства

e-mail Друк PDF

19 грудня під головуванням Степана Бульби відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного депутати розглянули та підтримали питання про обласний бюджет на 2013 рік та внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік. За інформацією начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Павла Кропивки, на 2013 рік у житлово-комунальній сфері передбачаються субвенції з державного бюджету для подальшого їх розподілу між місцевими бюджетами області, а саме на: надання пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло- , водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивозу побутового сміття та рідких нечистот - 315,6 млн. грн.; придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу - 9,6 млн. грн.

Як доповів Павло Кропивка, видатки обласного бюджету на 2012 рік збільшуються на 264,6 млн. грн., у тому числі за рахунок: вільного залишку бюджетних коштів - 2 млн. грн., трансфертів з державного бюджету (субвенцій, дотацій) – 262,6 млн. грн. Зокрема, субвенції з державного бюджету виділено на:   погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в сумі 237,9 млн. грн., на утримання об’єктів спільного користування – 296,5 тис. грн.

З врахуванням зауважень і доповнень, депутати схвалили проект Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2013 рік, Програми розвитку та збереження зелених насаджень у Полтавський області на 2013-2017 роки, проект Регіональної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад міст, селищ та сіл Полтавської області на 2012-2015 роки.

За інформацією в.о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Полупана, програмою економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2013 рік у житлово-комунальному господарстві передбачено проведення слідуючих основних заходів: розвиток житлово-комунального господарства шляхом технічного переоснащення галузі, в тому числі стимулювання реалізації інвестиційних проектів з реконструкції та капітального ремонту житлових будинків із застосуванням енергозберігаючих технологій, реконструкції централізованих систем водопостачання і водовідведення з використанням енергоощадного обладнання та технологій, енергозбереження, розвитку та реконструкції систем теплопостачання, благоустрою територій населених пунктів області; створення сприятливих умов для беззбиткової діяльності підприємств житлово-комунального господарства; створення умов для надійного та якісного надання житлово-комунальних послуг за економічно обґрунтованими тарифами, що включають інвестиційну складову.

З поміж іншого депутати затвердили план роботи постійної комісії обласної ради з питань  житлово-комунального  господарства на 2013 рік, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.