Депутати ознайомилися з виконанням Комплексної програми розвитку освітньої галузі області

e-mail Друк PDF

19 грудня під головуванням Івана Гальченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, голова обкому профспілки працівників освіти і науки Григорій Шумейко, начальники обласних управлінь і служб.

Депутати розглянули та підтримали проекти сесійних рішень про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік, про обласний бюджет на 2013 рік, про Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2013 рік.

Проект рішення про внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, на пропозицію заступника голови обласної ради Володимира Марченка та депутата Петра Ворони, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації рекомендовано доопрацювати в частині, що стосується виділення коштів на закупівлю книжок для шкільних бібліотек.

Про хід виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки доповів директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Мирошниченко. Він зазначив, що виконання Програми здійснюється відповідно до напрямів галузі: розвиток дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. За останні роки відновили роботу 84 дитячі садки. У 2012 році відновлено 17 дитячих установ, створено 5 навчально-виховних комплексів. Відтак, сьогодні понад 45 тис. дітей охоплені дошкільною освітою у 601 дитсадку. Модернізується матеріально-технічна база загальноосвітніх навчальних закладів. За час дії програми придбано 30 навчальних кабінетів з фізики, хімії, біології загальною вартістю 8 млн. 785 тис. грн.; 35 комп’ютерних комплексів вартістю 3 млн. 498 тис. грн..; 5 інтерактивних комплексів вартістю 299 тис. грн., інше обладнання. Також було закуплено 20 шкільних автобусів вартістю 7 млн. 682 тис. грн. для забезпечення безкоштовного підвезення учнів до місця навчання та додому. В області діє 88 освітянських позашкільних навчальних закладів. Відсоток охоплення дітей позашкільною освітою складає 33,3 %.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

У контексті питання про керівників суб’єктів господарювання спільної територіальних громад області комісія погодила призначення на посаду директора обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара Ірини Балибіної, продовження терміну дії трудового контракту з директором обласного комунального підприємства прикладних інформаційних технологій «Освітаінфоком» Володимиром Онацьким.

Також у ході засідання було розглянуто план роботи обласної ради на 2013 рік.