Розглянули проекти рішень чергової сесії

e-mail Друк PDF

20 грудня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося спільне засідання постійних комісій з питань бюджету та управління майном; соціального захисту населення; будівництва, транспорту та зв’язку; забезпечення законності та правопорядку; регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери; екології та раціонального природокористування, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, депутат обласної ради, голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного депутатами було розглянуто питання про обласний бюджет на 2013 рік. За інформацією начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Павла Кропивки, видатки обласного бюджету на 2013 рік доведені в обсязі 3016,5 млн. грн., з ростом на 435,6 млн. грн. або майже на 17 відс. в порівнянні з показниками 2012 року. Області передбачається додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів в сумі  35,9 млн. грн., з них 25 відс. залишається в обласному бюджеті, 75 відс. розподіляється між містами і районами області. Проектом бюджету установлено обсяг резервного фонду обласного бюджету в сумі  10 млн. грн.

З врахуванням зауважень і доповнень, депутати погодили проекти програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад міст та селищ Полтавської області на 2012-2015 роки, Програми розвитку та збереження зелених насаджень у Полтавській області на 2013-2017 роки, внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, комплексної Програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки, Програми підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2011–2013 роки.

Відповідно до порядку денного члени постійних комісій розглянули питання про затвердження розподілу коштів спеціального фонду обласного бюджету на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Полтавської області у 2013 році, які будуть фінансуватись за рахунок субвенції з державного бюджету. За інформацією начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Руслана Овчаренко, обсяг субвенції з державного бюджету на відповідні цілі становить 24,2 млн. грн. З метою забезпечення раціонального та пропорційного використання видатків спеціального фонду обласного бюджету в інтересах територіальних громад області депутати підтримали розподіл коштів на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області відповідно до загальної протяжності вулиць та доріг.

Депутати також підтримали порядок забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет, порядок реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2013 році. Як доповів начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, галузі охорони здоров'я передбачено цільові видатки обласного бюджету на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у сумі 22,8 млн. грн. та цільові субвенції з державного бюджету на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою - 7,2 млн. грн.

З поміж іншого члени бюджетної комісії підтримали затвердження нової редакції Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, опрацювали питання про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, розглянули заяви та звернення щодо оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області.