Проаналізували стан реалізації власних повноважень

e-mail Друк PDF

20 грудня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка провів голова комісії Микола Ганнущенко. До роботи у зібранні були запрошені голова постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку Дмитро Хрістов, начальник Управління майном обласної ради Сергій Сагайдачний.

Депутати погодили та рекомендували обласній раді підтримати проекти рішень чотирнадцятої сесії обласної ради шостого скликання “Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік” та “Про обласний бюджет на 2013 рік”, основні параметри яких оприлюднив начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка.

Також, із врахуванням думок, висловлених Миколою Ганнущенком, Володимиром Марченком, депутатами обласної ради Миколою Перепелицею, Володимиром Козубом, Валентиною Петровою та Ігорем Супруненком, підтримано проект сесійного рішення “Про Комплексну програму сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки”, розроблений Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відповідно до тематичних рекомендацій постійної комісії від 12 листопада п.р.

Даний проект об’єднує, гармонізує і синхронізує три окремі, діючі до цього, підвідомчі галузеві програми: Програму взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства у Полтавській області на 2012-2015 роки; Програму розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області на 2012-2015 роки; Програму розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської ОДТРК „Лтава” на 2011-2013 роки.

Потому присутні, у контексті наступного звітування на сесії голови обласної ради Івана Момота про свою діяльність з грудня 2011 року по грудень 2012 року, проаналізували підсумки реалізації повноважень постійної комісії за аналогічний період.

Зокрема, констатовано, що постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери налічує 7 депутатів обласної ради, які репрезентують обласні організації 4-х політичних сил: Партії регіонів, ВО “Батьківщина”, КПУ та політичної партії “Совість України”.

Реалізація повноважень постійної комісії здійснюється на засадах домінування загальнообласних пріоритетів над партійними інтересами, толерантності, гласності і відкритості, співпраці з іншими профільними постійними комісіями обласної ради, у першу чергу – з питань бюджету та управління майном.

За звітний період проведено 8 засідань постійної комісії, під час яких розглянуто 40 підвідомчих питань. На контролі та співконтролі з іншими постійними комісіями за цей час перебувало виконання 7 обласних програм, терміни дії двох з яких вичерпалися із завершенням 2011 року.

Пріоритетну увагу постійної комісії було приділено моніторингу дотримання Регламенту обласної ради, практичним аспектам депутатської діяльності та обласної ради в цілому, нормотворчому супроводу реалізації регіональної інформаційної політики, сприянню розвитку громадянського суспільства, плануванню і здійсненню заходів у контексті проведення ЄВРО-2012 та відзначення 75-річчя Полтавської області, співпраці із Законодавчими зборами Ленінградської області (РФ) тощо.

Зокрема, розглянуто стан функціонування системи обласних премій і конкурсів, заснованих обласною радою, складено та проаналізовано за участі керівників депутатських фракцій рейтингові покажчики інтенсивності участі депутатів обласної ради у роботі постійних комісій, до складу яких вони обрані, та пленарних засіданнях сесій обласної ради, що позитивно вплинуло на ці процеси.

Також, уперше, було опрацьовано і оприлюднено на сайті обласної ради зведений графік прийому виборців у 2012 році депутатами обласної ради, обраними в одномандатних мажоритарних виборчих округах та багатомандатному виборчому окрузі.

Проаналізовано й виставлено на сайт звіт про роботу із запитами на публічну інформацію, що протягом року дії відповідного Закону надійшли на адресу обласної ради.

За рекомендаціями постійної комісії оптимізовано процедуру підготовки і розгляду проектів сесійних рішень обласної ради стосовно погодження кандидатур на нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України, іншими відзнаками, які потребують таких рішень.

Відповідно до висновків постійної комісії обласною радою було ухвалено Програму розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області на 2012-2015 роки, Програму взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства у Полтавській області на 2012-2015 роки, передано в управління обласній державній адміністрації обласне комунальне інформаційне агентство “Новини Полтавщини” та видавництво “Полтавський літератор”.

У полі зору постійної комісії перебувала й проблематика упровадження в області наземного цифрового телебачення, стану функціонування дротового радіо, висвітлення діяльності депутатів обласної ради, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Всеукраїнською громадсько-політичною газетою “Зоря Полтавщини”, обласною газетою “Село полтавське”, в ефірі ОДТРК “Лтава”, сайтами обласної ради та ОКІА “Новини Полтавщини”.

З метою підтримки і сприяння подальшому розвитку названих засобів комунікації, інтенсифікації інформаційної взаємодії постійною комісією підтримувалися відповідні стимулюючі проекти рішень обласної ради, направлялися цільові рекомендації профільним виконавцям, контролювався процес внесення пропозицій обласній раді щодо оптимізації правовстановлюючих документів Всеукраїнської громадсько-політичної газети “Зоря Полтавщини” та обласної газети “Село полтавське”, над чим продовжують працювати Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації спільно з відділом юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної ради, редакторами названих видань.

Поряд із цим аналізувалися звіти керівників комунальних підприємств видавничо-поліграфічної галузі, книгорозповсюдження й інформаційної сфери щодо виконання умов контрактів та показників ефективності використання майна і прибутку, погоджувалися проекти рішень обласної ради щодо продовження термінів дії трудових контрактів з названими керівниками тощо.

Серед останніх напрацювань – вироблені та направлені для реагування згідно з чинним законодавством міським і районним радам, райдержадміністраціям розгорнуті Рекомендації постійної комісії “Про дотримання законодавства з питань захисту суспільної моралі регіональними електронними та друкованими ЗМІ”.

Чільне місце у діяльності комісії посідає контроль реалізації Програми інформатизації Полтавської області на 2011-2013 роки, у межах якої, поміж іншого, модернізується й технічне оснащення обласної ради.

Протягом звітного періоду також опрацьовувалися звернення, клопотання фізичних і юридичних осіб, інша поточна й оперативна проблематика.

Уможливлення всіх позитивів і здобутків у власній роботі постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери пов’язує винятково із надаваною підтримкою з боку всього депутатського корпусу, профільних постійних комісій, депутатських фракцій та керівництва обласної ради, налаштованістю на плідну співпрацю обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів.

На завершення зібрання депутати ухвалили План роботи постійної комісії на 2013 рік, обговорили низку поточних питань.