«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»: підсумки 2012 року та завдання на 2013 рік

e-mail Друк PDF

29 січня за участю першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка відбулося засідання обласної Координаційної ради з моніторингу реалізації в Полтавській області проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, фаза ІІ».

Вів засідання начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Дмитро Орлов.

Учасники засідання обговорили підсумки та проблемні питання впровадження в області у 2012 році другої фази спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», ознайомилися із завданнями на 2013 рік.

Як зазначив Вадим Орлов, з 33 мікропроектів, які націлені на вирішення проблем енергозбереження в закладах соціальної сфери, забезпечення вуличного освітлення, водопостачання та водовідведення, охорони здоров’я, 22 практично реалізовані. Цьому сприяли проведені форуми місцевого розвитку, семінари та тренінги, робота ресурсних центрів.

У нинішньому році планується завершити решту мікропроектів, відтворити досвід реалізації 12 мікропроектів, впровадити 6 мікропроектів з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії.

Досвідом роботи з реалізації мікропроектів поділилися представники Котелевського, Гадяцького, Лохвицького, Семенівського, Чутівського, Зіньківського, Полтавського та Кобеляцького районів.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко відмітив важливе значення спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснованого обласною радою, у налагодженні дієвої співпраці між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадами, у згуртуванні населення навколо вирішення актуальних питань забезпечення життєдіяльності територіальних громад Полтавщини.

Володимир Онищенко акцентував увагу на економічному, соціальному і виховному аспектах реалізації проектів, наголосив на необхідності підвищення соціальної активності в територіальних громадах. Він підтвердив позицію обласної ради щодо надання фінансової підтримки з обласного бюджету ініціативам громад, які будуть реалізовані у відповідних проектах за принципом співфінансування.