На порядку денному питання розвитку територій і забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування

e-mail Друк PDF

1 лютого у Глобинському районі відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

У засіданні, яке вів голова обласної ради Іван Момот, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, голови районних рад області, голова Глобинської райдержадміністрації Валерій Ведмідь.

Члени Координаційної ради ознайомилися з соціально-економічним та культурним розвитком району, поклали квіти до пам’ятника засновнику міста Глобине Івану Глобі.

Потому відвідали фермерське господарство «Агросвіт-СВ».

Як розповів голова господарства Сергій Ведмідь, «Агросвіт-СВ» створене у 2005 році, має у користування близько 1000 га землі та спеціалізується на вирощуванні зернових і овочевих культур. Працює у ньому 14 робітників. Господарі придбали 7 вантажних автомобілів, 10 тракторів, 2 зернозбиральних комбайни, іншу сільськогосподарську техніку.

До виробничої бази фермерського господарства відноситься й нещодавно збудоване сучасне овочесховище, яке оглянули керівники обласної та районних рад. В овочесховищі зберігається 500 тон картоплі та 300 тон яблук. Воно обладнане навантажувальною та сортувальною технікою, холодильною камерою, автоматичною вентиляцією, що забезпечує якісне зберігання та конкурентоспроможність овочів і фруктів.

Не оминули увагою учасники зібрання й найбільше у районі та одне з провідних в Україні промислове підприємство – ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат».

Продукцію цього гіганту м’ясопереробної галузі, на якому працює 2800 працівників, можна зустріти від Луганська до Ужгорода. На підприємстві постійно дбають про технічне оснащення виробництва, високий рівень технологічних процесів, нарощення обсягів випуску продукції, розширення її асортименту та забезпечення якості. У цьому гості змогли переконатися, ознайомившись із виробничими потужностями підприємства.

У районній раді відбулося пленарна частина засідання.

За дорученням Правління Української асоціації районних та обласних рад України Іван Момот вручив голові Котелевської районної ради Василю Тимошенку та голові Кременчуцької районної ради Василю Кравченку свідоцтва про прийняття до Асоціації Котелевської та Кременчуцької районних рад.

Про практичні питання та проблеми соціально-економічного розвитку сільських територій і населених пунктів області поінформував заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Сущий. Йшлося про стан реалізації на Полтавщині ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України «Рідне село», виконання прийнятої обласною радою Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік.

Зокрема, було зазначено, що на реалізацію Програми у 2012 році використано 191, 8 млн. грн., або 137,4% від запланованих обсягів фінансування. У тому числі – з обласного бюджету 27, 6 млн. грн., з місцевих бюджетів – 62 млн. грн., коштів інвесторів понад 102 млн. грн. Це дало змогу провести відновлювальні та ремонтні роботи у 252 дошкільних дитячих закладах, 358 закладах культури, відремонтувати 424 загальноосвітні школи, відновити роботу 8 спортивних об’єктів, 317 об’єктів охорони здоров’я. Також проведено відповідні роботи із газифікації, водопостачання, благоустрою сільських населених пунктів, поліпшено дорожнє сполучення та ін.

Цю інформацію учасники засідання взяли до відома.

Голова обласної ради Іван Момот повідомив, що з 1 лютого розпочався обласний конкурс розвитку територіальних громад Полтавської області 2013 року та розповів про його новації. Відповідно до нової редакції Положення про обласний конкурс розвитку територіальних громад Полтавської області у нинішньому році на основі рейтингової оцінки пріоритетів розвитку територіальних громад визначено наступні напрями, за якими розробляються проекти: будівництво (реконструкція) вуличного освітлення; впровадження енергозберігаючих технологій на об’єктах соціальної сфери; будівництво (реконструкція) системи водопостачання та водовідведення в населених пунктах; ремонт (реконструкція) приміщень будинків культури. Обов’язковою умовою для учасників конкурсу є співфінансування проектів з відповідних бюджетів (сільських, селищних, міських рад міст районного значення, районних у містах рад, міських рад міст обласного значення, районних рад) та участь у числі партнерів реалізації проекту хоча б однієї громадської організації, зареєстрованої в установленому законом порядку. Участь партнерських організацій у співфінансуванні проекту повинна складати 5% (або більше) від вартості проекту.

Голова обласної ради акцентував увагу на необхідності максимального збільшення частки учасників конкурсу і партнерів у фінансуванні проекту. Він підкреслив, що спільне завдання органів місцевого самоврядування, громадськості - зробити добру справу для людей, вирішити те чи інше актуальне питання розвитку територій.

Іван Момот представив на розгляд Координаційної ради Проект Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки, розробленої з метою створення належних умов для реалізації територіальними громадами та органами місцевого самоврядування області прав і повноважень, визначених Конституцією та законами України, Європейською Хартією місцевого самоврядування, рішенням обласної ради «Про стратегію розвитку Полтавської області на період до 2015 року» і спрямованої на подальший розвиток місцевого самоврядування в області як важливої складової створення громадянського суспільства.

Наразі керівникам районних рад запропоновано проаналізувати проект Програми та внести свої пропозиції і зауваження.

Також у ході засідання було розглянуто питання про роль районних рад у внесенні кандидатур на здобуття обласних премій, про висвітлення діяльності районних рад на веб-сайті обласної ради.