Про розвиток села говорили на Координаційній раді

e-mail Друк PDF

Минулого року на Полтавщині розпочато будівництво 39 тваринницьких комплексів та ферм, за рахунок реалізації інвестиційних проектів створено додатково понад 200 робочих місць. Середня заробітна плата у сільському господарстві в області минулого року становила 2224 гривні на місяць.

А на підприємствах у Машівському, Шишацькому та Кобеляцькому районах вона перевищувала 3 тисячі гривень. Про соціально-економічний розвиток сільських територій і населених пунктів області говорили на виїзному засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради у Глобинському районі.

Спочатку учасники засідання поклали квіти до пам’ятника засновнику міста Іванові Глобі. Увіковічили військового писаря тут минулого року до Дня визволення району від німецько-фашистських загарбників. Ознайомили колег із районів і з роботою різних підприємств краю. Фермерське господарство «Агро світ-СВ», яке вирощує переважно зернові культури, працює із 2005 року. Минулого року тут взялися за будівництво овочесховища. Так як розпочали вирощувати ще й картоплю та яблука. 
Не могли оминути у Глобиному і , так би мовити, бренд краю – Глобинський м’ясокомбінат. Генеральний директор Олександр Бондаренко розповів, що підприємство займає 2 місце в Україні після Дніпропетровського «Фавориту»  по виробництву м’ясної продукції. Тільки у грудні тут випустили понад 2 300 тонн продукції. Майже 60% мають власної сировини. Працює на підприємстві 2800 людей, щоправда 900 із них – торгові представники м’ясокомбінату в інших областях. 
На засіданні ж заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Микола Сущий доповів, що програма розвитку сільських населених пунктів області у 2012-му виконана на 137%.
Поінформували керівників районів і про те, що кошти на проекти розвитку територіальних громад, які перемогли у конкурсі минулого року, уже передбачені в обласному бюджеті. Із поданих 52 заявок тоді підтримали 40 проектів. 
У 2013-му ж на конкурс прийматимуть проекти за 4 напрямками: облаштування вуличного освітлення, прокладення водогонів та водовідведень, впровадження енергозберігаючих технологій у соціальних закладах, ремонт будинків культури. 
Запропонували також створити в області Програму розвитку місцевого самоврядування на 3 роки. 
Крім того, обласна рада – засновник 6 премій. Тож керівникам районів нагадали, як подавати матеріали на здобуття обласних премій. Адже митців на місцях потрібно підтримувати. 
А на завершення закликали учасників засідання не забувати популяризувати свої райони через сайт обласної ради. Адже його щодня відвідують від 500 до однієї тисячі Інтернет-користувачів.

Офіційний сайт Полтавської ОДТРК Лтава