Про діяльність органів місцевого самоврядування з попередження і протидії злочинності та корупції

e-mail Друк PDF

7 лютого в прокуратурі Полтавської області відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Полтавщини щодо стану протидії корупції та організованій злочинності, яку вів прокурор області Андрій Миронов.

З інформацією про діяльність органів місцевого самоврядування з попередження і протидії злочинності та корупції виступив заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Він зазначив, що на виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» Полтавською обласною радою забезпечено реалізацію ряду відповідних організаційних заходів.

Зокрема, з метою широкого доступу посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, населення регіону на офіційному сайті обласної ради у рубриці «Нормативно-правова база» висвітлено текст Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

У свою чергу, Полтавською обласною радою кожного року затверджується план заходів щодо профілактики та протидії корупції і визначається особа, відповідальна за організацію роботи з профілактики та протидії корупційним проявам в апараті обласної ради.

Відповідно до рамкової угоди між Полтавською обласною радою, Полтавською облдержадміністрацією та Нацдержслужбою України проводяться системні заходи з питань проходження служби в органах місцевого самоврядування та запобігання корупційним проявам.

Так, управлінням Головдержслужби України в Полтавській області проведено семінар-навчання з працівниками виконавчого апарату Полтавської обласної ради по опрацюванню даного закону.

Під час навчання у режимі «запитання - відповідь» працівники апарату ознайомилися із основними засадами запобігання і протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, відшкодування завданої внаслідок вчинення корупційних правопорушень збитків, шкоди, поновлення порушених прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав чи інтересів юридичних осіб, інтересів держави та територіальних громад Полтавської області.

Питання «Про дотримання Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції» було розглянуто у 2012 році на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

Також обласною радою спільно з Управлінням Головдержслужби України в Полтавській області проведено кущові семінари для посадових осіб органів місцевого самоврядування Новосанжарського, Кобеляцького, Козельщинського, Гадяцького, Котелевського, Зінківського, Хорольського, Семенівського, Оржицького, Шишацького, Миргородського, Лохвицького, Великобагачанського, Лубенського, Пирятинського, Гребінківського, Чорнухинського, Карлівського, Машівського та Чутівського районів.

Районним радам розіслано електронний варіант методичних матеріалів для працівників кадрових служб та Довідник посадової особи місцевого самоврядування з вміщеними матеріалами, підготовленими Управлінням Головдержслужби України в Полтавській області.

Відповідно до розпорядження голови обласної ради упродовж 2012 року на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій з даного питання підвищили кваліфікацію 3123 особи, з них 1513 – посадові особи органів місцевого самоврядування. З них - 521- ІІІ-IV категорії та 992 – V-VII категорії посад.

У 2013 році Полтавська обласна рада продовжує роботу щодо реалізації вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Так, заплановано включити заняття з питань запобігання та протидії проявам корупції до навчально-тематичних планів підвищення кваліфікації за професійними програмами для 235 посадових осіб органів місцевого самоврядування на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Володимир Марченко висловив упевненість, що співпраця обласної ради та правоохоронних органів і надалі сприятиме ефективній реалізації державної політики у питаннях запобігання і протидії корупції.