Депутати розглянули реалізацію Стратегії розвитку Полтавської області

e-mail Друк PDF

11 лютого на засіданні постійної комісія обласної ради з питань бюджету та управління майном розглянуто низку бюджетних та майновихпитань.

У засіданні, яке вів голова комісії Валерій Пархоменко, взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію виконуючого обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Полупана про результати реалізації у 2012 році Стратегії розвитку Полтавської області до 2015 року.

Зокрема, було зазначено, що основні макроекономічні показники та показники соціально-економічного розвитку області мають позитивну динаміку. Так, за станом на 1 січня 2013 року середньомісячна номінальна зарплата штатного працівника порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на понад 15% і становила 2850 грн. У промисловому комплексі обсяги виробництва залишилися на рівні попереднього року. Аграрії області, незважаючи на складні погодні умови, зібрали третій за обсягами врожай зернових за роки Незалежності України. Серед регіонів України по поголів’ю ВРХ, корів та по виробництву молока область займає перше місце в державі. Зросли обсяги прямих іноземних інвестицій в економіку регіону - за січень-вересень 2012 року надійшло понад 181 млн. дол. США прямих інвестицій, більшість з яких було зосереджено на промислових підприємствах. В рамках економічних реформ, ініційованих президентом України Віктором Януковичем, в області успішно реалізуються національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», Комплексна програма розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, інші обласні програми.

У контексті даного питання депутат Олександр Масенко звернув увагу на необхідність забезпечення отримання населенням області доступних медичних послуг, поліпшення стану автомобільних доріг загального користування.

Комісія підтримала основні напрямки використання вільного залишку коштів загального фонду обласного бюджету на 1 січня 2013 року та основні напрямки використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища.

Депутати погодили внесення на розгляд сесії перерозподілу деяких видатків обласного бюджету, передбачених Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації на 2013 рік; підтримали проекти сесійних рішень щодо внесення змін: до «Положення про порядок та умови списання майна з балансів суб’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області», до обласної Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл,селищ і міст Полтавської області на 2011-2015 роки.

Також було погоджено проекти рішень стосовно прийняття цілісних майнових комплексів станцій та відділень екстреної (швидкої) медичної допомоги у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області, продажу шляхом проведення аукціонів комунальних об’єктів: незавершеного будівництва котельні за адресою: м. Лохвиця, вул. Шевченка, 27; незавершеного будівництва лікарні під розбирання за адресою: Лубенський район, с. Снітине.

У ході засідання депутати схвалили укладення договорів позички (безоплатного користування) між закладами та установами, що відносяться до об’єктів спільної власності територіальних громад області, погодили результати засідань конкурсної комісії на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області, яке знаходиться у містах Полтава, Лубни та Полтавському районі, розглянули інші питання.