В обласній раді за «круглим столом» спілкувалися керівники області та воїни-афганці

e-mail Друк PDF

13 лютого в обласній раді, в рамках відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, було проведено «круглий стіл» за участю голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Олександра Удовіченка, голови обласної ради Івана Момота, голів та активістів обласної, міських та районних відділень Української Спілки ветеранів Афганістану, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, журналістів.

Про те, як живеться сьогодні людям, на долю яких випало сурове випробування Афганською війною, якої допомоги і підтримки потребують вони від суспільства та влади вів мову голова обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану, депутат обласної ради Юрій Цомартов. Йшлося про проблеми медичної реабілітації, санаторно-курортного лікування, протезування учасників бойових дій; забезпечення ветеранів-інвалідів спеціальними автомобілями; надання допомоги сім’ям загиблих та померлих у мирний час воїнів-афганців.

Юрій Цомартов наголосив, що на Полтавщині має місце повне взаєморозуміння міжорганізаціями Української Спілки ветеранів Афганістану та владою.

Прикладом турботи влади про воїнів-інтернаціоналістів Юрій Цомартов назвав виділення у минулому році для ветеранів Афганської війнидев’яти квартир.

На запитання учасників бойових дій на території інших держав відповіли голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко, перший заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко.

У своєму виступі голова обласної ради Іван Момот підкреслив важливість таких зустрічей, які, на його думку, допомагають вирішувати на місцевому рівні питання, які хвилюють воїнів-інтернаціоналістів. Він відзначив активну військово-патріотичну роботу з молоддю, яку проводять ветерани Афганської війни, запевнив, що обласна рада й надалі підтримуватиме діяльність обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану.

Іван Момот висловив вдячність воїнам-інтернаціоналістам за активну громадянську позицію, примноження спадкоємності вітчизняних військово-патріотичних традицій, підняття престижу військової служби.

Групі ветеранів Афганської війни були вручені почесні відзнаки обласної ради, облдержадміністрації, Української Спілки ветеранів Афганістану.