Депутати ознайомилися з роботою інформаційної мережі 4-ї міської клінічної лікарні міста Полтави

e-mail Друк PDF

19 лютого на базі 4-ї міської клінічної лікарні міста Полтави відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного п’ятнадцятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Михайло Виноград, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної ради.

Депутати погодили продовження терміну дії трудових контрактів із керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області: головним лікарем обласного санаторію для дітей з порушенням опорно-рухового апарату Віктором Бойком; головним лікарем обласної клінічної лікарні відновного лікування з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики Іриною Бриль; головним лікарем Кременчуцького обласного спеціалізованого будинку дитини Лідією Пересунько; директором комунального вищого навчального закладу І рівня акредитації «Полтавський базовий медичний коледж» Юрієм Мастеровим.

Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2012 рік поінформував директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. Обласний бюджет за доходами (без врахування трансфертів) виконано в сумі 1026, 0 млн. грн. У порівнянні з 2011 роком надходження доходів збільшилися на 170, 5 млн. грн. або на 19, 9%. Планові показники виконано на 112,8%. При цьому надпланові надходження склали 116,6 млн. грн. До загального фонду обласного бюджету (без врахування трансфертів) надійшло 882,7 млн. грн., що на 49,0 млн. грн. (5,9%) більше плану та на 148,4 млн. грн. (20,2%) більше, ніж за 2011 рік.

Також депутати заслухали інформацію Департаменту фінансів облдержадміністрації про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік, якими планується розподілити 49 млн. грн. вільних лишків. З цих коштів 20 млн. грн. пропонується спрямувати на галузь «Охорона здоров’я». На ці кошти планується закупити автомобілі «швидкої допомоги» для надання медичної допомоги жителям сільської місцевості, обладнати центральну диспетчерську службу невідкладної медичної допомоги, придбати стерилізаційне обладнання і інструментарій для обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського, лікувальне обладнання для обласного клінічного онкологічного диспансеру, обласної інфекційної лікарні та ін.

Ці проекти сесійних рішень комісія підтримала та рекомендували внести їх на розгляд сесії обласної ради.

Проект обласної цільової соціальної Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки представив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. На заходи Програми передбачається спрямувати 86 млн. грн., у тому числі: з обласного бюджету 26 млн. грн., з інших місцевих бюджетів – 15,6 млн. грн., з Державного бюджету – 44 млн. грн. Виконавцями заходів визначено Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, управління капітального будівництва облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми, пенітенціарну службу, неурядові громадські організації. Очікується, що впровадження Програми покращить ситуацію в області щодо захворюваності на туберкульоз.

Проект цієї програми депутати схвалили та рекомендували внести на розгляд сесії обласної ради.

У порядку контрою комісія заслухала інформацію Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації про стан захворюваності на грип та ГРВІ в Полтавській області. За проведеним моніторингом, за останні п’ять тижнів показники захворюваності населення міст і районів області на ці хвороби не перевищують епідпорогові – зареєстровано 8167 випадків захворювань на ГРВІ. Втім, при Департаменті створено оперативний штаб з питань мінімізації наслідків можливої епідемії грипу, координації профілактичних, протиепідемічних заходів, роботи закладів охорони здоров’я.

У контексті питання про хід інформатизації галузі охорони здоров’я в області депутати ознайомилися з досвідом роботи у цьому напрямку 4-ї міської клінічної лікарні міста Полтави, яку очолює депутат обласної ради Леонід Куроєдов.

У лікарні сьогодні отримують кваліфіковану медичну допомогу понад 100 тис. полтавців. У її складі три поліклініки, стаціонар на 130 ліжок. Первинну медико-санітарну допомогу надають 53 сімейні лікарі.

Завдяки інформатизації цього медичного закладу, активному впровадженню сучасних комп’ютерних технологій і програм значно поліпшилася якість надання медичних послуг. Так комп’ютеризовано 120 робочих місць, сформовано електронні амбулаторні картки пацієнта, створено єдину медичну базу даних населення, реєстр кадрів, медикаментів, медичних досліджень. В електронному режимі здійснюються запис на прийом до лікаря, відстежується проходження хворого по фахівцям, видається рецепт на ліки, створюється статистична звітність тощо. При цьому адміністрація лікарні отримала можливість здійснювати ефективний контроль за лікувальним процесом.

Депутати ознайомилися з роботою інформаційної мережі лікарні, поспілкувалися з медичними працівниками.

Наразі комісія схвалила досвід роботи 4-ї міської клінічної лікарні міста Полтави щодо інформатизації організації надання медичних послуг населенню та рекомендувала Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації врахувати його в проекті обласної Програми інформатизації закладів охорони здоров’я Полтавської області.