Розглянули проекти рішень чергової сесії

e-mail Друк PDF

21 лютого під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного депутати розглянули проекти рішень сесії обласної ради: «Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році», «Про організацію та оголошення територій та об’єктів природно-заповідного фонду Полтавської області», «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік».

За інформацією начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Ігоря Піддубного, до проекту Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році включено 114 заходів на  суму 48,5 млн. грн. з врахуванням кредиторської заборгованості за 2012 рік.

Комісія схвалила запропонований перелік, згідно якого на проведення заходів з охорони і раціонального використання водних ресурсів спрямовується 25,6 млн. грн., з охорони земель – 2,4 млн. грн., із збереження природно-заповідного фонду – 2,7 млн. грн., зберігання відходів виробництва і побутових відходів – 15,7 млн. грн., на іншу діяльність у сфері охорони навколишнього природного середовища –1,6 млн. грн. Крім того, резерв коштів на непередбачені видатки складає  439  тис. грн.

З метою подальшого поліпшення заповідної справи в області, збереження цінних природних ландшафтних комплексів, об’єктів тваринного і рослинного світу, комісія підтримала пропозицію Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області щодо організації та оголошення територій та об’єктів природно-заповідного фонду Полтавської області: організувати регіональний ландшафтний парк «Кагамлицький» у м. Кременчук загальною площою 28,15 га; оголосити гідрологічним заказником місцевого значення територію «Калениківський» у с. Каленики Решетилівського району загальною площою 114,2 га; оголосити пам’яткою природи місцевого значення «Хейлівщинський дуб» розташований у с. Хейлівщина Чорнухинського району.

За інформацією Ігоря Піддубного, вищеперелічені природні ділянки, які пропонуються для заповідання як особливо цінні, погоджені з кожним землекористувачем чи землевласником, прийняті відповідні рішення сесій сільських, міської та районних рад. Це дасть можливість збільшити площу природно-заповідного фонду Полтавської області на 142,45 га, а відсоток заповідності з 4,95 % до 4,955 %.

По закінченні роботи депутати розглянули та затвердили план роботи постійної комісії на 2013 рік.