Посилювати роль постійних комісій і депутатських фракцій

e-mail Друк PDF

21 лютого саме ця теза, підтримана головою обласної ради Іваном Момотом, домінувала під час розширеного засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери за участі керівників та уповноважених представників депутатських фракцій в обласній раді, яке провів голова постійної комісії Микола Ганнущенко.

Конструктивна і тривала дискусія відбулася стосовно організації роботи з виборцями депутатів обласної ради у 2013 році, виконання обласної Програми надання депутатами обласної ради VI скликання допомоги малозахищеним громадянам та вдосконалення системи звітування депутатів обласної ради, обраних у багатомандатному виборчому окрузі, реагування на депутатські запити і звернення.

Свої думки з обговорюваної проблематики висловили заступник голови обласної ради Володимир Марченко, секретар фракції Партії регіонів Тетяна Устименко, голова фракції «Батьківщина» Дмитро Хрістов, уповноважений представник фракції «Совість України» Ігор Супруненко, голова фракції «Фронт Змін» Володимир Микійчук, заступник голови фракції Соціалістичної партії України Іван Коваль, голова фракції Народної Партії Юрій Тараненко.

Пропозиції і зауваження, висловлені ними, а також членами постійної комісії Миколою Перепелицею, Володимиром Козубом, Валентиною Петровою та Михайлом Стеценком, директором Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Корнієнко в узагальненому вигляді увійшли до ухвалених тематичних Рекомендацій.

Загальною рисою цих трьох документів є посилення у системі реалізації депутатських повноважень ролі постійних комісій і депутатських фракцій обласної ради.

Відтепер, названим органам рекомендується більш чітко виконувати функції координаторів, організаторів, подекуди – арбітрів тощо у відповідних сферах компетенції і повноважень.

Зокрема: періодично аналізувати та при потребі коригувати діяльність з надання допомоги малозахищеним громадянам, здійснювану членами фракцій; з метою оптимізації процесу звітування членів фракцій, обраних у багатомандатному виборчому окрузі, використовувати як додатковий публічний майданчик для оприлюднення загальнофракційних звітів про їхню роботу засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери за визначеним графіком; при розгляді щорічного звіту голови обласної ради про свою діяльність запровадити співзвіти керівників фракцій обласної ради; для підвищення ефективності застосування інституту депутатських звернень і запитів узагальнювати у розрізі галузей обліковані депутатами наслідки реагування на їхні депутатські звернення і запити та наприкінці кожного півріччя подавати відповідні аналітичні довідки, адресні зауваження та пропозиції на розгляд профільних постійних комісій обласної ради, які, у свою чергу, здійснюватимуть розгляд профільних тематичних подань депутатських фракцій із запрошенням на засідання керівників відповідних структур, установ і організацій, що має стимулювати ефективність реагування на депутатські звернення і запити.

Прийнято рішення оприлюднити на офіційному сайті обласної ради зведений графік прийому виборців депутатами обласної ради у 2013 році, зробити це ж саме рекомендовано й у комунальних ЗМІ.

Обговорили учасники зібрання й практичні аспекти висвітлення діяльності депутатів обласної ради, у контексті чого Дмитро Хрістов та Володимир Микійчук піддали критиці нерівні, з їхнього погляду, інформаційні умови стосовно очолюваних ними фракцій.

Також депутати погодили та рекомендували обласній раді підтримати проекти рішень п’ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання “Про внесення змін та доповнень до Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки” та “Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік”, основні параметри яких оприлюднили директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Микола Перепелиця та директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. Погоджено і План випуску соціально значущих видань, що видаються за кошти обласного бюджету, на 2013 рік.

Узято до відома тематичний план намірів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, про що разом із Миколою Перепелицею співдоповів начальник Управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій.

Комісійно підтримано й пропозиції Управління майном обласної ради щодо зміцнення матеріально – технічної бази ряду комунальних підприємств, діяльність яких перебуває під опосередкованим опікуванням постійної комісії.

Ухвалені Рекомендації після доопрацювання буде оприлюднено на офіційному сайті обласної ради.