Не тільки видобувати, а й фінансувати

e-mail Друк PDF

25 лютого на засіданні постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яке вів голова комісії Олександр Залужний, розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного п’ятнадцятої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Галушко.

Депутати проаналізували матеріали на погодження отримання підприємствами без проведення аукціонів спеціальних дозволів: на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних прісних вод, родовищ залізистих кварцитів, на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу, конденсату, газу сланцевих товщ; на видобування гранітів.

Відповідні проекти рішень комісія схвалила та рекомендувала внести на розгляд сесії обласної ради.

Як зазначив голова обласної ради Іван Момот, погодження отримання спеціальних дозволів підприємствам на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ вуглеводнів, інших корисних копалин дозволяє залучити додаткові кошти на розвиток соціальної інфраструктури територій, перш за все – тих, на яких ведеться видобуток. За рекомендацією профільної комісії, видобувні підприємства укладають з органами місцевого самоврядування угоди, якими передбачено виділення фінансових ресурсів на вирішення соціальних проблем територій, надання послуг територіальним громадам. За два останні роки обласна рада надала 85 таких погоджень, підприємства отримали 23 ліцензії.

На пропозицію депутата Віктора Лотоуса, комісія рекомендувала Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації надати інформацію про кількість функціонуючих на території області добувних підприємств, їхні прибутки та обсяги фінансування соціального розвитку територій за 2012 рік.

Також у ході засідання депутати заслухали та підтримали проект рішення сесії «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік, розглянули лист облдержадміністрації щодо визначення вимог до угод з фінансування об'єктів соціальної сфери територіальних громад області.