Депутати розглянули виконання профільних програм

e-mail Друк PDF

25 лютого постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянула виконання профільних обласних програм.

У засіданні, яке вів заступник голови комісії Валерій Капленко, взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Інформував директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.

На впровадження Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік використано 191, 8 млн. грн. – понад 137% відсотків від запланованих обсягів фінансування, у тому числі: з обласного бюджету – 27,6 млн. грн., з місцевих бюджетів – 62 млн. грн., коштів інвесторів – 102, 2 млн. грн. Відбудовано, реконструйовано та відремонтовано 343 дитячих садочки, 317 закладів охорони здоров’я, 358 закладів культури, 424 загальноосвітні школи, 273 спортивних та 427 торгових об’єктів. Також проведені роботи з газифікації, водопостачання, освітлення сільських населених пунктів.

Наразі Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації розроблено проект відповідної Програми на 2013 рік, спрямованої на підвищення рівня добробуту і якості життя мешканців сільських територій, створення сприятливого середовища для життєдіяльності людей у відповідності до соціальних стандартів та нормативів.

Загальна вартість Програми становить 125941,3 тис. грн. (з обласного бюджету пропонується виділити 9497,2 тис. грн., з місцевих бюджетів - 57600,4 тис. грн., залучити коштів інвесторів – 58843,7 тис. грн.). Програма є комплексною і узагальнюючою для всіх цільових регіональних і районних програм даного напрямку.

Проект цієї Програми комісія підтримала.

Про підсумки виконання Програми розвитку земельних відносин на 2008-2012 роки в Полтавській області доповів заступник начальника Головного управління Держкомзему у Полтавській області Олександр Шило. За період дії програми майже 345 тис. селян оформили державні акти на право власності на земельну ділянку. Здійснено роботи з консервації 2,8 тис. га земель, шляхом заліснення та залуження. Проведено розмежування земель державної і комунальної власності. Здійснено продаж 2201 земельної ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 1891, 16 га на суму у понад 288 млн. грн. У межах населених пунктів інвентаризовано землі несільськогосподарського призначення на площі 122,6 тис. га; проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення на площі 1594 тис. га. – це 85 % від їх загальної площі.

Утім, не всі заходи Програми вдалося  реалізувати. Адже Програма була профінансовааі на 81,1 млн. грн., що становить лише 38% від запланованих обсягів фінансування. Відтак не була створена автоматизована система ведення державного земельного кадастру, не проведено межування земель з установленням на місцевості адміністративно-територіальних утворень, не розроблені плани земельно-господарського устрою території населених пунктів, не оновлено планово картографічних матеріал тощо.

Наразі комісія взяла дану інформацію до відома та рекомендувала Головному управлінню Держкомзему в області розробити проект відповідної Програми на наступний термін, включивши до неї заходи, які необхідно завершити в області в частині земельних відносин, та надати проект Програми в установленому порядку на розгляд обласної ради.

Органам місцевого самоврядування рекомендовано: проаналізувати виконання Програми розвитку земельних відносин на 2008-2012 роки в Полтавській області в межах своїх адміністративно-територіальних утворень; за підсумками розмежування земель державної і комунальної власності провести реєстрацію земельних ділянок та оформлення посвідчення права власності на них, передбачивши для цього фінансування проектних робіт; провести повторну нормативну грошову оцінку земель там, де вона була проведена понад 5-7 років тому.

У ході засідання депутати заслухали та підтримали проект рішення сесії «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік», схвалили внесення змін до обласної Програми розвитку галузі тваринництва на період 2011-2015 роки.