П’ятнадцята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

28 лютого відбулася п’ятнадцята сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, народний депутат України Юрій Бублик, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної ради, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко та голова обласної радиІван Момот, за традицією, вручили нагороди групі полтавців: орден «За заслуги» ІІ ступеню - голові наглядової ради ПАТ «Завод «Лтава» Сергію Змієвцю; Почесну грамоту обласної ради - заслуженому журналісту України Валерію Черкасу; директору Калайдинцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені генерал-майора Ф.Д.Рубцова Лубенського району Сергію Миснику; депутату обласної ради, директору товариства з обмеженою відповідальністю «Полтавська торгово-фінансова компанія» Андрію Соколову; Грамоту обласної ради - директору Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кременчуцької міської ради Олександру Деньзі.

Нагороди за значний особистий внесок в утвердження спадкоємності і примноження вітчизняних військово-патріотичних традицій, формування у молоді почуття патріотизму, організацію активного громадського життя ветеранів війни і праці, благодійну діяльність отримали лауреати обласної премії імені С.А. Ковпака 2013 року: заслужений працівник культури України Валентина Шевченко, поетеса Ольга Пилипчук, партизан Великої Вітчизняної війни Микола Безродний, учасники бойових дій в Афганістані Володимир Московченко, Михайло Кудряшов, старший стрілець в/ч 3050 В’ячеслав Шайдук, голова Автозаводської районної у місті Кременчуці ради Володимир Коваленко, депутат обласної ради Євгеній Лихожон.

Іван Момот поінформував обласну раду про те, що надійшла заява від депутата Діонісія Капліна про його вихід із фракції політичної партії «Совість України» в обласній раді. Цю інформацію сесія взяла до відома.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього одинадцять додаткових питань, та затвердили регламент роботи сесії.

З проекту порядку денного сесії було виключене питання «Про зміни в складі постійних комісій обласної ради», яке після доопрацювання буде внесене на розгляд наступної сесії.

Обласна рада прийняла обласну Програму забезпечення молоді житлом на 2013 – 2017 роки, обласну цільову соціальну Програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки, обласну Комплексну програму соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013 - 2020 роки, регіональну Програму запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2013-2016 роки, Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки, Програму соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2013 рік, Програму підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт – Полтава» на 2013 рік та заходи по сплаті і погашенню заборгованості по заробітній платі.

Депутати проголосували за внесення змін та доповнень до ряду обласних програм, затвердили Переліки об'єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах області, які будуть фінансуватися в 2013 році за рахунок субвенції з державного бюджету, а також Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році.

Сесія підтримала проекти рішень стосовно організації регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький», створення комунальної установи Полтавської обласної ради з експлуатації адміністративної будівлі.

Депутати затвердили внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік та звіт про виконання обласного бюджету за 2012 рік.

Своїм рішенням «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік» обласна рада збільшила видатки обласного бюджету на 2013 рік на 91,5 млн. грн. Ці фінансові ресурси обласна рада спрямувала на погашення кредиторської заборгованості за взятими у 2012 році бюджетними зобов’язаннями (у зв’язку з поверненням не проплаченних органами Державного Казначейства в грудні минулого року платежів), на утримання установ обласного значення, проведення природоохоронних, культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів, реалізацію обласних програм, формування бюджету розвитку.

Також депутати розглянули ряд майнових і кадрових питань. Зокрема, затвердили Методику розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, внесення змін до «Положення про порядок та умови списання майна з балансів суб’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області», схвалили прийняття цілісних майнових комплексів станцій та відділень екстреної (швидкої) медичної допомоги у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, уклали (продовжили термін дії) трудові контракти з керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області. Обласна рада дала згоду на продаж шляхом проведення аукціону незавершеного будівництва під розбирання у місті Лохвиця та селі Снітине Лубенського району.

Були прийняті відповідні рішення щодо погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів підприємствам: на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних прісних вод, родовищ залізистих кварцитів, на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу, конденсату, газу сланцевих товщ; на видобування гранітів.

У ході пленарного засідання було погоджено депутатський запит Олександра Масенка, який стосувався розслідування органами внутрішніх справ факту вандалізму у с. Жовтневе Решетилівського району.

У «різному» депутат обласної ради Степан Бульба звернув увагу на необхідність інформування депутатів Управлінням МВС України в області про діяльність злочинної групи, яка за сприяння працівників міліції міста Полтави, виготовляла та збувала наркотичні речовини; депутат Олександр Масенко порушив проблему висвітлення роботи депутатського корпусу обласної ради засобами масової інформації.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 49-ти питаннях порядку денного сесії.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Іван Момот зазначив, що задоволений роботою п’ятнадцятої сесії обласної ради – всі проекти рішень, внесені на її розгляд, прийняті. Цьому, на думку Івана Момота, сприяло ґрунтовне обговорення сесійних питань у постійних комісіях, на засіданні президії обласної ради. Щодо збільшення видаткової частини обласного бюджету на 2013 рік, Іван Момот висловив упевненість, що 91, 5 млн. грн. будуть ефективно використані з користю для Полтавщини і її жителів.