Іван Момот: «Комунальні газети мають займати державницьку, конструктивну позицію, допомагати владі у її роботі»

e-mail Друк PDF

18 березня у Полтаві відбувся семінар-нарада редакторів районних комунальних газет.

У зібранні взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Валерій Пархоменко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, депутат обласної ради Микола Перепелиця.

Звертаючись до керівників районних газет, Іван Момот, зокрема, сказав:

- Від вас залежить наскільки жителі області будуть поінформовані про діяльність влади, соціальні ініціативи Президента і Уряду України, про впровадження реформ. У нас є про що сказати людям - за три останні роки на Полтавщині зроблено багато корисних справ: відкрито близько ста дитячих садочків, поновлена матеріальна база загальноосвітніх шкіл, завершується робота по вивезенню за межі області небезпечних для здоров’я людей та довкілля отрутохімікатів та ін.

Голова обласної ради наголосив на співпраці органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та засобів масової інформації у вирішенні питань соціально-економічного і культурного розвитку територій, формуванні свідомості громадянина, його активної життєвої позиції.

Він зазначив, що газетні публікації повинні всебічно відтворювати життя полтавського краю, діяльність органів влади, важливі події в області.

На думку Івана Момота, комунальні газети, засновниками і співзасновниками яких є районні ради та районні державні адміністрації, мають займати державницьку, конструктивну позицію, добре розуміти поточні проблеми та перспективи розвитку регіону, допомагати владі у її роботі, розв’язанні проблемних питань життєдіяльності області.

Водночас, голова обласної ради зауважив, що газета має право подавати матеріали критичного спрямування, а журналіст – на авторську точку зору.

Іван Момот підкреслив, що у виборі теми матеріалу газетярі мають орієнтуватися на позитив, а в центрі публікацій обов’язково повинні бути люди.

Що стосується фінансової підтримки районних друкованих комунальних видань, голова обласної ради зазначив, що необхідні кошти варто планувати в районних бюджетах до початку фінансового року.

Іван Момот подякував за оприлюднення в районних газетах інформацйних повідомлень обласної ради, висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

У ході семінару зібрання було розглянуто питання забезпечення зростання тиражу районних газет, своєчасної доставки газет до читачів, відбувся обмін досвідом.